Огляд європейського та чорноморського ринків

2016-04-12 15:00:18
Огляд європейського та чорноморського ринків

Значне вчорашнє зниження цін на Euronext, що в більшій мірі торкнулося пшениці, викликане сприятливими агрокліматичними умовами, які склалися в північній півкулі. До кінця тижня мають пройти опади в США, які змінять посушливу погоду, що спостерігається в районі пшеничного поясу Американської Рівнини.

 

З огляду на істотне падіння ціни Єгипет сьогодні оголошує новий тендер по закупівлі пшениці. До того ж, про наміри придбати 69 тис. тон фуражної пшениці сповістила Південна Корея.

 

Звіт департаменту сільського господарства США, який має бути оприлюднений сьогодні, може підтвердити зниження запасів сої в США, а також деякі зміни стосовно пшениці та кукурудзи. Завтра ж має вийти квітневий звіт FranceAgrimer.

 

Сільгоспвиробники чорноморського регіону вже закінчили весняну сівбу зернових культур та наразі зосередилися на підготовці ґрунтів під сівбу кукурудзи та соняшника. Ці роботи проводяться на тлі сприятливих погодних умов, що дає надію на гарний врожай. Метеорологічна служба України не передбачає опадів в південних регіонах країни на протязі двох наступних тижнів, тому посівні роботи повинні просуватися швидко. На відміну від Росії, де посівні площі під соняшником залишаться на попередньому рівні, в Україні вони будуть значно збільшені. В порівнянні з минулим роком соняшником засіють на 10 % або 0,5 млн. га більше. Загалом планується засіяти цією культурою понад 6 млн. га, навіть, якщо Мінагрополітики покаже нижчий показник.

 

В поточному році Україна планує встановити новий рекорд по кількості виробленого соняшника і на заваді цьому можуть стати лише несприятливі погодні умови.

Коментарі відвідувачів (0):