Огляд європейського ринку зерна на сьогодні

2016-03-21 14:51:37
Огляд європейського ринку зерна на сьогодні

Баланс ринку зернових культур і далі залишається складним, особливо в Європі. Найбільш скрутне становище у французької пшениці, до того ж прогнозується збереження рівня запасів на позначці 6 млн. тон.

 

Згідно даних звіту FranceAgrimer 92 % посівів озимої пшениці знаходяться у доброму та відмінному стані. Це на 1 % нижче показника попереднього тижня, проте все ж таки доволі істотний рівень. Якщо не трапляться ніякі кліматичні аномалії, то в 2016 році можна очікувати на гарний врожай. В вегетативному розвитку рослини значно випереджають минулорічні показники. Вже 47 % посівів озимої пшениці перейшли до стадії 1 см формування колосу, проти 17 % на аналогічну дату минулого сезону.

 

  • Травневі котирування пшениці на європейській біржі впали на 1,69 $/тону до 171,03 $/тону.

 

 

На ціну кукурудзи значно впливає конкурентоспроможність пшениці. Виробники кормів наразі більше схильні до використання саме пшениці, завдяки її привабливій ціні. Оператори ринку уважно спостерігають за проведенням посівних робот в США, щоб визначити збережеться «ведмежий» тренд на найближчі кілька місяців чи ціна зможе розвернутися та рушити у протилежному напрямку.

 

  • Травневі котирування кукурудзи на європейській біржі впали на 1,41 $/тону до 171,31 $/тону.

 

 

Ціна ріпаку продовжує опиратися на стабільність котирувань пальмової олії та нафти.

 

  • Травневі котирування ріпаку на європейській біржі виросли на 1,41 $/тону до 402,54 $/тону.