Одеська залізниця планує розширення інфраструктури в районі порту «Южний»

2015-11-09 16:22:50
Одеська залізниця планує розширення інфраструктури в районі порту «Южний»

Одеське відділення Укрзалізниці (ОЗД) планує масштабний розвиток залізничної інфраструктури в районі розташування морського торговельного порту «Южний».

 

 За інформацією начальника Одеської залізниці Григорія Бойко планується додаткове будівництво декількох приймально-відправних колій, станційних пунктів, інших залізничних об'єктів. До фінансування будівництва нової інфраструктури крім державних коштів на умовах державно-приватного партнерства будуть залучатися інвестиції приватних компаній, що проводять господарську діяльність в акваторії порту «Южний».

 

 Також Г. Бойко повідомив, що будівництво, про яке йде мова, передбачено стратегічним планом розвитку порту. Повна реалізація проекту дозволить збільшити пропускну спроможність «Южного» до 85 млн. тон товарів на рік. Попередній обсяг фінансових інвестицій, що надійдуть до проекту з боку Одеської залізниці, оцінюється в 106 млн. гривень.

 

 В свою чергу керівник найбільшого терміналу, що працює в порту «Южний» - приватного товариства «Трансінвестсервіс» О. Кутателадзе розказав, що його компанія вже почала реалізовувати проект щодо розширення залізничної інфраструктури. До кінця 2016 року заплановано провести роботи загальною вартістю еквівалентною 58 млн. американських доларів.

 

 Нагадаємо, що в серпні поточного року в Міністерстві інфраструктури був підписаний тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект будівництва в акваторії морського торгівельного порту «Южний» компанією Cargill нового зернового термінала потужністю 5 млн. тон зерна в рік. Меморандум підписали генеральний директор компанії Cargill Мартин Шульдт, голова державного підприємства «Адміністрація морських портів України» А. Амєлін та директор ТОВ «МВ Карго» О. Примак.

Коментарі відвідувачів (0):