Обвал нафтових котирувань тисне на ціни рослинних олій

2020-04-28 12:05:17
Обвал нафтових котирувань тисне на ціни рослинних олій

Черговий обвал нафтових котирувань посилює тиск на ціни пальмової олії, які дуже сильно залежать від попиту на автомобільне пальне. Це, в свою чергу, опускає ціни на соєву та соняшникову олію.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 2,8% до найнижчого за 9 місяців рівня 2018 рінггитів/т або 463,59 $/т.

 

Прогнози збільшення виробництва пальмової олії в Малайзії підтверджуються. За даними Асоціації переробників пальмової олії, за 25 днів квітня виробництво виросло в порівнянні з відповідним періодом березня на 27,9%. Проте експорт за цей період збільшився лише на 8,8% до 866,2 тис т.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США вчора впали на 2% до 560 $/т, внаслідок чого премія відносно пальмової олії виросла до найвищого з жовтня рівня – 96 $/т.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії залишаються на рівні 685-700 $/т FOB для поставок у червні – вересні, проте попит дуже низький. Премія для соняшникової олії відносно пальмової та соєвої різко виросла та перевищила 100 $/т, що не властиво олійному ринку. Найближчим часом це зменшить попит на дорогі олії на користь дешевшої пальмової.

 

Активна сівба соняшника в Україні та Росії, де планують посівні площі під ним збільшити на 5-10%, вже з травня буде тиснути на ціни соняшникової олії з насіння майбутнього врожаю.

 

Станом на 23 квітня в Україні соняшником засіяно 3,2 млн га або 52% від прогнозу, в Росії – 1,5 млн га або 18,2% від прогнозу. Опади в наступні 5-7 днів покращать зволоженість ґрунту та збільшать потенціал майбутнього врожаю.

 

Ціни на соєву олію в Аргентині знизилися до 560 $/т FOB Up River, проте їх підтримало зниження до найнижчого за 50 років показника рівня води в річці Парана, якою сільгосптовари доставляють до експортних портів країни.

Коментарі відвідувачів (0):