Обвал нафтових котирувань призведе до падіння цін на рослинні олії

2020-09-07 12:13:00
Обвал нафтових котирувань призведе до падіння цін на рослинні олії

Активне зростання фондового ринку та цін на нафту й рослинні олії протягом останніх місяців дивувало експертів, оскільки економіки основних країн не відновилися до передкризових рівнів, а біржові індекси та ціни виросли, проте не відображали реальний попит.

 

Першими оговталися інвестори фондових ринків, і наданих про надто повільне відновлення економіки США почали фіксувати прибутки, внаслідок чого протягом четверга-п’ятниці індекс S&P 500 впав на 7%, Dow&Jones – на 6,8%, а індекс високотехнологічних компаній Nasdaq – одразу на 11%, хоча наприкінці п’ятничної сесії ринки частково відіграли падіння. Слідом за біржами США почали падати і європейські ринки, а також ціни на нафту.

 

У п’ятницю з’явилися чутки про наміри державної нафтової компанії Saudi Aramcо з Саудівської Аравії з метою активізації продажів збільшити дисконти на ціни на нафту для своїх покупців на ринках Азії та Європи. Минулого місяця Саудівська Аравія вже опустила ціни для азійських клієнтів на 0,3-0,6 $/барель та запровадила значні (до 3 $) скидки для покупців з Європи, де її нафта конкурує з російською Urals.

 

На цьому тлі у п’ятницю ф’ючерси на нафту марки WTI впали на 6,7% до 39,36 $/барель, а на нафту Brent – на 5,3% до 42,28 $/барель.

 

Під тиском падіння цін на нафту котирування пальмової та соєвої олії також почали знижуватися.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії хоча і впали у п’ятницю на 2% до 2835 рінггитів/т або 683,46 $/т, проте загалом за тиждень подорожчали на 3,5%, незважаючи на скорочення експорту у серпні на 15% на тлі збільшення виробництва на 1,7-2% та запасів на кінець місяця на 4,5-5%.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США у четвер сягнули 747 $/т, проте у п’ятницю різко впали на 3% до 725 $/т.

 

Сьогоднішній вихідний на біржах США ще більше посилить напругу, тому експерти очікують, що з вівторка падіння цін на нафту та інші товари продовжиться на тлі активізації продажів для фіксування прибутків з боку невеликих інвесторів, які останніми місяцями максимально вкладалися в активи, що дорожчали.

Коментарі відвідувачів (0):