Новини з Китаю переполошили ринок кукурудзи

2018-11-08 12:05:37
Новини з Китаю переполошили ринок кукурудзи

Дані Китайської статистичної агенції по виробництву кукурудзи в країні за останні 11 років та прогноз на новий сезон суттєво вплинуть на світовий баланс кукурудзи.

 

В щомісячному звіті Національного центру інформації про зерно та нафту (CNGOIC) оцінку посівних площ під кукурудзою в поточному сезоні збільшено в порівнянні з попереднім прогнозом на 20% до 42,3 млн га, а оцінку виробництва – з 216 до 259 млн т.

 

Бюро статистики КНР змінило прогноз по кукурудзі на підставі даних третього сільськогосподарського перепису. Стало зрозуміло, чому агенція CASDE не оприлюднила щомісячного офіційного звіту з оцінками виробництва, а також чому протягом року з державних резервів активно розпродувалася кукурудза, якої на аукціонах було реалізовано понад 100 млн т.

 

Очікується, що CASDE оприлюднить листопадовий звіт по виробництву та запасам у четвер, одночасно з виходом нового балансу від USDA.

 

Збільшення оцінки виробництва та запасів кукурудзи в Китаї на тлі нарощування виробництва у США може обвалити ціни на зернову, як це трапилося з цінами на сою після запровадження Китаєм імпортного мита на американські соєві боби.

 

Китай імпортує невеликі обсяги кукурудзи, проте перехід до її експорту у випадку нарощування виробництва обвалить ціни до багаторічних мінімумів. Експерти вважають це додатковим чинником тиску на майбутніх переговорах між США та КНР по врегулюванню торговельних суперечок.

 

В Чикаго ф’ючерси на кукурудзу залишилися на рівні 146,3 $/т. Очікується, що в сьогоднішньому звіті USDA буде зменшено оцінку врожайності та валового збоку кукурудзи в США, та збільшено прогноз експорту. Оцінку виробництва кукурудзи в Україні можуть збільшити на 1-2 млн т. Проте головною інтригою залишаються дані по Китаю.