Новий баланс USDA прискорив падіння цін на кукурудзу

2021-02-11 12:32:41
Новий баланс USDA прискорив падіння цін на кукурудзу

Після детального аналізу лютневого звіту WASDE ф’ючерси на кукурудзу на біржі в США вчора впали ще на 4% до 207,5 $/т на побоюваннях щодо можливого зниження попиту нижче раніше прогнозованого рівня.

 

Збільшення прогнозу експорту кукурудзи з США на 1,27 млн т до 66,04 млн т передбачає, що до кінця сезону потрібно відвантажити ще 44,5 млн т або 1,5 млн т щотижня, тоді як до цих пір відвантажено лише 21,45 млн т або в середньому 933 тис т на тиждень, тому оптимізм трейдерів може бути передчасним.

 

Сьогоднішній звіт по тижневих експортних продажах стане додатковим індикатором цін на кукурудзу.

 

Президент США повідомив, що створена нова робоча група по Китаю перегляне стратегію США на тлі посилення загроз Китаю. «Нам потрібно протистояти викликам Китаю, щоб зберегти мир та захистити наші інтереси в Індо-китайському регіоні та загалом у світі», - заявив Байден.

 

Така риторика на тлі намірів переглянути підписану торік торговельну угоду може призвести до загострення відносин та відмови Китаю від активних закупівель американської сільгосппродукції.

 

Австралія, попри політичні суперечки, нарощує експорт пшениці до Китаю, проте зниження світових цін посилює тиск на ціни фуражної пшениці та кукурудзи з поставкою в Азію.

 

За декілька тижнів ціни на кукурудзу з поставкою до В’єтнаму та Південної Кореї впали на 5-10 $/т до 290 $/т C&F. Для порівняння, австралійську фуражну пшеницю пропонують по 285-290 $/т C&F, американську кукурудзу – по 240-245 $/т FOB, українську кукурудзу – по 260-265 $/т FOB.

 

Виробництво етанолу в США за тиждень виросло на 1 тис барелів/добу до 937 тис барелів/добу, що на 10% поступається відповідному торішньому показнику. Запаси етанолу скоротилися на 0,5 млн барелів до 23,8 млн барелів, проте перевищують торішній рівень.

 

Під тиском збільшення пропозицій ціни на аргентинську кукурудзу опустилися до 240 $/т FOB і наразі вона є найдешевшою на світовому ринку.

 

Слідом за світовими закупівельні ціни на кукурудзу в Україні впали до 250 $/т або 8200-8300 грн/т. Найближчого тижня їх підтримає викликане снігопадами та морозами скорочення поставок в порти. Зниження прогнозу імпорту кукурудзи в ЄС зменшить попит на українську кукурудзу, експорт якої за 5 місяців сезону сягнув 12 млн т із прогнозованих 24 млн т. З огляду на те, що найактивніше експорт іде у лютому-квітні, Україні протягом наступних 3 місяців потрібно відвантажити ще 10 млн т кукурудзи, поки на ринки не вийде пшениця та кукурудза нового врожаю з Бразилії.

Коментарі відвідувачів (0):