Новий аргентинський уряд відмінив валютні обмеження
Режим обмежень на проведення валютних операцій, що діяв в Аргентині з 2011 року, передбачав деякі ліміти на вільну купівлю іноземної валюти та обов’язковий 100 % продаж експортерами отриманої валютної виручки.
Новий уряд країни відмінив введені попередниками обмеження, так як вони стримували динаміку експорту товарів з країни.
Вказані обмеження були введені під час роботи уряду попереднього президента Аргентини – Кристини Фернандес де Кіршнер з метою підтримки стрімко падаючого курсу песо.
Режим обмежень валютних операцій вводив ліміти на вільну купівлю іноземної валюти. Зокрема він дозволяв громадянам Аргентини офіційно купувати не більше 2 тис. американських доларів на місяць. При цьому вони мали обов’язково отримувати документ, що підтверджував факт та місце купівлі валюти. Це призвело до розвитку тіньового валютного ринку, курс долара на якому значно відрізнявся від офіційно встановленого. В країні фактично існували два курси валюти: офіційний – 10 песо за 1 долар та «чорний» ринковий - 15 песо за 1 долар.
Новий аргентинський уряд сподівається, що відміна обмежень на валютні операції призведе до лібералізації курсу іноземних валют, а це в сукупності зі зниженням ставок експортного мита на пшеницю, кукурудзу, соєві боби та шрот дасть додатковий поштовх розвитку експорту аргентинських товарів та продукції до інших країн.