Новий 2021 рік стане важким для птахівників

2021-01-15 15:47:23
Новий 2021 рік стане важким для птахівників

У першій половині 2021 року на ринках пташиного м’яса складеться важка ситуація, проте у другій половині року вона покращиться. Галузь має підготуватися до тяжкого року та відпрацювати відповідні стратегії, - повідомили експерти Rabobank у щоквартальному звіті.

 

Виробники працюватимуть в умовах викликаного пандемією збою поставок, високих цін на корми, складних економічних умов, проблем частих спалахів пташиного грипу та глобального надлишку пропозицій.

 

Найближчим часом тиск Covid-19 на громадське харчування та торгівлю залишиться, тому відновлення економіки буде дуже повільним.

 

Аналітики Rabobank зазначає, що найбільше від перелічених негативних чинників постраждає Європа. Хоча Китай також занепокоєний надлишком пропозицій. У 2020 р. він збільшив виробництво пташиного м’яса на 12%, і продовжить його нарощувати у 2021 р., що призведе до скорочення імпорту та зниження цін.

 

Наближення кризи змусить птахівників розробити нову стратегію поставок. Значні затрати на корми вимагатимуть детальнішого контролю закупівель.

 

Тому Rabobank рекомендує трейдерам шукати додаткові можливості на нових ринках, щоб компенсувати скорочення імпорту з боку країн Азії. Проте вихід на світовий ринок нових експортерів, таких як Україна та Росія, посилить конкуренцію на тлі обмежених ринків збуту.

 

Але поступово покращить ситуацію розпочате вакцинування від Covid-19, яке дозволить у другій половині року поступово відновити галузь громадського харчування, що допоможе глобальним трейдерам.

 

Проте до того, як почнеться відновлення ринків, потрібно буде ліквідувати значні запаси, - стверджують експерти Rabobank.

Коментарі відвідувачів (0):