Низькі ціни на нафту продовжують тиснути на ринок кукурудзи

2020-03-23 12:16:23
Низькі ціни на нафту продовжують тиснути на ринок кукурудзи

У п’ятницю в ході торгів ціни на нафту виросли на 20%, проте пізніше відкотилися до рівня відкриття сесії. Драйвером зростання стала новина про відновлення економіки Китаю, де збільшується попит на нафту та інші товари. Проте дані про стрімке поширення вірусу в США, де вже захворіло понад 30 тис людей, стало додатковим чинником тиску на ринки.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго у п’ятницю спочатку зростали слідом за цінами на нафту, а потім опустилися до 134,7 $/т через невизначеність з попитом на кукурудзу з боку етанолової промисловості. Ринок підтримала новина про початок закупівель Китаєм сільгосптоварів з США в межах підписаної торговельної угоди. За даними USDA, приватні експортери продали до Китаю 756 тис т кукурудзи з поставкою до кінця поточного сезону (що є найбільшим контрактом з липня 2013 р.), 340 тис т твердої озимої HRW-пшениці з поставкою у 2020/21 МР та 110 тис т сої з поставкою в поточному МР.

 

Минулого тижня Китай придбав 1,2 млн т американської кукурудзи, з яких 500 тис т попадуть у звіт експортних продажів за понеділок. Такий обсяг продажів еквівалентний тижневому рівню споживання кукурудзи з боку етанолової галузі, тому не зможе відчутно підтримати ціни.

 

Відновлення Китаєм закупівель кукурудзи з США зменшить попит на українську кукурудзу та посилить тиск на її ціну. Попит з боку ЄС також скорочується по мірі поширення епідемії Covid-19 країнами Європи, а покупці з Єгипту та Азії віддають перевагу дешевшій та якіснішій південноамериканській кукурудзі.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу в порту залишаються на рівні 157-159 $/т або 5000-5100 грн/т, хоча трейдери активізували попит, щоб закрити контракти на поставки у березні-квітні. Ціни на FOB виросли до 171-173 $/т FOB (завантажене на судно) для поставок у березні-квітні, проте подальше зростання обмежує низький рівень цін на аргентинську кукурудзу – 163-165 $/т FOB та американську 165 $/т FOB US Gulf.

 

Україна за тиждень зменшила експорт кукурудзи на 45% до 526 тис т, а з початку сезону експортувала 21 млн т, що на 17% перевищує відповідний показник минулого року.

 

Росія активізує продажі і минулого тижня експортувала 203 тис т кукурудзи, а загалом з початку сезону – 2,6 млн т, що на 38% перевищує відповідний показник попереднього МР.

Коментарі відвідувачів (0):