Низька врожайність підтримує ціни на ріпак та соняшник

2020-08-31 12:06:07
Низька врожайність підтримує ціни на ріпак та соняшник

Низька врожайність соняшника у південних регіонах призвела до зростання цін на соняшник та соняшникову олію, які й так знаходилися на високому рівні за підтримки ринків соєвої та пальмової олії.

 

Прогнози рекордного врожаю соняшника в Україні, обумовлені збільшенням посівних площ, не виправдалися через посуху у південних та центральних регіонах, внаслідок чого врожай буде нижчим, ніж торік. Запаси ґрунтової вологи в окремих областях, особливо південних, декілька місяців були на 5-річному мінімумі. Через низьку врожайність прогноз валового збору знизили з 15,5-16,5 до 14-14,5 млн т. За першими даними по збиранню на півдні України врожайність складає 1 т/га та олійність 40-42%.

 

Закупівельні ціни на олійні в Україні залишаються високими, сезонного зниження цін поки не очікується, оскільки ринок підтримує поступове подорожчання рослинних олій.

 

Ф’ючерси на соєву олію на біржі в США за тиждень виросли на 4,4% до 731 $/т на тлі зниження прогнозу врожаю сої, хоча він все одно на 12-15% перевищить минулорічний навіть в разі незначного зниження врожайності.  

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії у п’ятницю виросли на 2,1% до 2738 рінггитів/т або 657,7 $/т.

 

Соняшникова олія в Україні за тиждень подорожчала на 60-70 $/т до 830-840 $/т FOB через зниження прогнозів врожаю соняшника та необхідність для переробників виконувати контракти по жовтневим поставкам олії на тлі стримування продажів виробниками в очікуванні зростання цін.

 

Закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод за тиждень виросли на 200-300 грн/т до 11000-11200 грн/т, проте обсяг пропозицій низький, оскільки збирання лише розпочалося.

 

Після зниження прогнозу виробництва ріпаку з 3,5 до 2,5 млн т сезонного зниження цін на нього не відбувається, і вони залишаються на рівні 13800-14000 грн/т з доставкою до порту. Деякі трейдери виконали експортні контракти, тому закривають закупівельні програми. Зменшення кількості покупців негативно вплине на закупівельні ціни на ріпак найближчим часом.

 

Дані по збиранню сої в США та каноли в Канаді, врожай яких перевищить минулорічний, тиснуть на світові ціни. Спекулятивне зростання цін на тлі погодних умов незабаром буде зупинене фундаментальними чинниками збільшення світового виробництва олійних. Крім того внаслідок різкого подорожчання рослинних олій обсяги їх споживання поступово почнуть скорочуватися.

 

Збирання олійних в Китаї та Індії, що є їх основними імпортерами, та прогнозоване зростання виробництва сої та ріпаку посилить сезонний тиск на ціни рослинних олій у вересні.

Коментарі відвідувачів (0):