Незважаючи на падіння виробництва світова ціна пшениці зменшиться

2016-03-01 13:49:05
Незважаючи на падіння виробництва світова ціна пшениці зменшиться

В сезоні 2016/17 МР світове виробництво пшениці може скоротитися до 710 млн. тон проти 729 млн. тон, що були вирощені в сезоні 2015/16 МР. Такий прогноз оприлюднило Австралійське бюро по сільськогосподарським ресурсам та економіці ABARE.

 

Посівні площі під пшеницею зменшаться на 2 млн. га в порівнянні з минулим сезоном та становитимуть 221 млн. га. Середня врожайність також зменшиться на 0,4 ц/га та в середньому складе 32,2 ц/га.

 

Незважаючи на падіння світового виробництва пшениця на світових ринках подешевшає. Пропозиції пшениці з боку найбільших країн-експортерів, в т.ч. США, як і раніше будуть великими. До того ж, зміни в експортній політиці Аргентини призведуть до відчутного посилення конкурентоспроможності та збільшення присутності аргентинської пшениці на світових ринках.

 

Середня ціна американської твердої червонозернистої пшениці HRW в портах Мексиканського заливу впаде до 210 $/тону, що буде на 5 $ менше, ніж середня ціна минулого сезону та стане найнижчим рівнем з сезону 2004/05 МР.

 

Сильний долар США продовжить послаблювати конкурентоспроможність американської пшениці.

 

За рахунок збільшення імпорту борошномельної пшениці до країн Північної Африки та Ближнього Сходу в наступному сезоні на 1 % до 154 млн. тон збільшиться обсяг світової торгівлі пшеницею.

 

Обсяг експорту з країн Причорномор’я впаде на 14 %. Тим не менше, він стане другим за значенням за всю історію. На падіння обсягів експорту вплине зменшення експортного потенціалу причорноморської пшениці, в тому числі українського походження.

Коментарі відвідувачів (0):