Нацбанк намагається зупинити спекулятивне зростання курсу долара на міжбанку

2020-03-12 12:00:39
Нацбанк намагається зупинити спекулятивне зростання курсу долара на міжбанку

Паніка, яка з початку тижня обвалила світові фінансові та товарні ринки до рекордно низьких рівнів, вже досталася України. Оскільки на вітчизняному фінансовому ринку майже відсутня торгівля акціями, то під удар потрапили ОВДП та гривня, яка за 2 дні знецінилася відносно долара на 3% до 25,72/25,75 грн/$.

 

Світові ринки залишаються під тиском пандемії, який посилюють заяви політиків та оголошені багатьма країнами карантини. Досвід Китаю у локалізації та зупиненні розповсюдження хвороби показав ефективність жорстких карантинних заходів, тому такі країни, як США, Ізраїль та інші обмежують в'їзд людей з країн, де виявлені випадки захворювання. 

 

Оголошений в Україні карантин посилив занепокоєння громадян, які почали активно закуповувати продукти та валюту, внаслідок чого готівковий долар стрімко подорожчав до 25,6-26 грн/$. Але під час карантину громадяни рідше виїжджають за кордон, тому потреба у валюті зменшується, що найближчим часом може знизити курс. 

 

Панічними настроями скористалися спекулянти, які почали активно розігрівати котирування. 

 

Надвечір курс продажу готівкового долара в обмінниках сягав 27 грн/$, тоді як купували його по 25,90-26,40 грн/$, що демонструє явну "гру на підвищення". 

 

На міжбанку останніми днями різко посилився попит на валюту, тоді як продавці майже відсутні. Нацбанк вчора зранку почав продавати валюту по 25,55 грн/$ і з кожною наступною інтервенцію підвищував курс на 5 коп, завершивши сесію продажем по 25,80 грн/$грн. За два дні для стабілізації курсу НБУ продав щонайменше 400-450 млн $

 

Щоденний обсяг міжбанківських торгів залишається на низькому рівні 270-300 млн $. Це свідчить про те, що Нацбанк є чи не єдиним продавцем валюти, тоді як експортери стримують продажі в очікуванні найвищого курсу. Але одночасний продаж валюти за максимальним курсом може різко розвернути ринок. 

 

Нацбанк може підтримати гривню своїми інтервенціями, підвищенням облікової ставки, поверненням до обов'язкового продажу валюти експортерами, скороченням терміну повернення валютної виручки та іншими інструментами. Він намагатиметься стабілізувати курс гривні, щоб зменшити інфляцію та зупинити спекулянтів, які заробляють на стрибках курсу.

Коментарі відвідувачів (0):