Наступного тижня в основних країнах – виробниках пануватиме не надто сприятлива для формування врожаю погода

2021-07-30 12:06:20
Наступного тижня в основних країнах – виробниках пануватиме не надто сприятлива для формування врожаю погода

Погодні умови, що встановилися з минулого тижня та пануватимуть на наступному, знову стануть головними драйверами цін на зернові та олійні культури. На тлі зміни клімату все частіше спостерігаються аномально високі температури, надмірні опади або морози зі снігом.

 

На півдні Африки минулого тижня морози сягали -6 оС та випав сніг, тоді як на північному заході США та Росії, а також в Канаді панує аномальна спека, пов’язана з появою «теплового купола», який тривалий час утримує високу температуру. Водночас в Європі ідуть потужні руйнівні зливи.

 

Увага трейдерів прикута до США та Канади, де спека зменшує перспективи врожаю каноли та ярої пшениці, ціни на які різко виросли на погодних чинниках.

 

Минулого тижня в преріях Канади, особливо на півдні, панувала суха погода з понаднормовими температурами в межах 26-30 оС. Наступного тижня температура залишиться високою, а незначні опади пройдуть лише у четвер та п’ятницю.

 

На Північних рівнинах США спека у 36-38 оС триватиме до вихідних. У п’ятницю до Південної та Північної Дакоти дістанеться фронт, що принесе дощі та знизить температуру до 30 оС. Проте за декілька днів повітря знову прогріється до 32-35 оС, що негативно впливатиме на посіви ярої пшениці, сої та кукурудзи.

 

У кукурудзяному поясі США минулого тижня панувала спека 30-32 оС, але наприкінці тижня там пройдуть потужні дощі, які знизять температуру та сприятимуть розвитку посівів сої та кукурудзи. Західні райони кукурудзяного поясу США потерпають від дефіциту опадів, тоді як у східних регіонах ідуть надмірні дощі.

 

Бразилію накриє вже третя за останній місяць хвиля морозів, які можуть пошкодити посіви озимої пшениці. Проте вони не завдадуть шкоди посівам кукурудзи, яка вже перейшла у стадію зрілості. Збирання кукурудзи другого врожаю прискорюється, але прогнози загального врожаю продовжують зменшуватися.

 

В Європі тиждень сухої погоди дозволив прискорити збирання врожаю, але наступного тижня знову розпочнуться дощі, які негативно вплинуть на врожайність та якість зерна.

 

Європейський дощовий фронт дістанеться України та північного заходу Росії, що затримає збирання врожаю та погіршить якість пшениці, яка в окремих регіонах України через тривалі дощі червня і так значно гірша, ніж торік.

 

На півдні Росії спека 35-36 оС дозволить завершити збирання пшениці, але негативно вплине на розвиток пізніх культур. В центральних регіонах та Поволжі збережеться спека з незначними дощами.

 

Східні регіони Китаю цього тижня накрив тайфун In-Fa, який пройде на північних схід країни через основні райони вирощування сої та кукурудзи, і може пошкодити посіви.

Коментарі відвідувачів (0):