Напередодні відкриття ринку землі уряд планує продати 11 млн. га з державного управління

2016-02-23 14:25:34
Напередодні відкриття ринку землі уряд планує продати 11 млн. га з державного управління

Уряд зацікавлений в проведенні експерименту, яким планує реалізувати на аукціонах землі, що наразі перебувають в управлінні державних структур. Якщо все відбуватиметься так, як заплановано, то наступним етапом стане створення відкритого земельного ринку.

 

Вітчизняний кабмін напередодні відкриття ринку сільськогосподарської землі планує проведення експерименту, в ході якого комерційним структурам дадуть можливість на аукціонах придбати 11 млн. га земель, що наразі перебувають під управлінням державних структур, а це приблизно 27 % всієї ріллі. Експерти вважають, що від такого продажу бюджет отримає приблизно 3 млрд. доларів. Проте, чи будуть реалізовані сільгоспземлі з державної власності та кого вони можуть зацікавити стане зрозумілим після затвердження владою умов продажу. Що ж пропонують в уряді?

 

Прес-служба Дергеокадастру України повідомила, що на відкритому засіданні уряду прем’єр-міністр схвалив ідею проведення експерименту з продажу земель, що передуватиме відкриттю вільного земельного ринку. Поки що пропонується розпочати продаж землі через аукціони щоб оцінити поведінку продавців та покупців та мати можливість контролювати ціни, не допускаючи їх просідання на початковому етапі реалізації.

 

Сьогодні продаж будь-яких земель сільськогосподарського призначення, незалежно від їх форми власності, заборонений мораторієм, що діє на протязі останніх 25 років. В черговий раз дія мораторію була пролонгована в 2012 році до 1 січня 2016 року.

 

У власності державних структур зараз знаходиться майже 11 млн. га земель сільськогосподарського призначення, що складає 27 % загального державного банку земель, обсяг якого становить 42 млн. га.

 

Більше половини державних сільгоспземель, а це 7,3 млн. га, становлять так звані «землі запасу». З тих чи інших причин вони не були в 90-і роки розпайовані та передані приватним власникам. В ті часи приблизно 10 % площ кожного колгоспу залишалися в державній власності.