Найближчим часом якість пшениці буде визначати динаміку цін

2016-07-21 13:50:18
Найближчим часом якість пшениці буде визначати динаміку цін

Співвідношення кількості продовольчої та фуражної пшениці в загальному валовому зборі зерна врожаю 2016 найближчим часом буде визначати напрямок руху ціни.

 

На гарні показники врожайності пшениці в Україні та Росії ринок відреагував істотним зниженням котирувань.

 

Проте інформація щодо низької якості французької пшениці та неоднорідної якості американської пшениці змушує трейдерів уважно спостерігати за якістю зерна з інших країн-експортерів. Аналітики повідомляють, що якість російської пшениці дуже висока і наразі частка продовольчого зерна складає 70%.

 

Якість української пшениці оцінюється у співвідношенні 55% продовольчої до 45% фуражної. За даними операторів ринку, в минулому році співвідношення було зворотним: частка продовольчої пшениці складала 45%, фуражної – 55%.

 

Вітчизняні виробники з західних регіонів України прогнозують, що опади, яки нещодавно пройшли, погіршать якість зерна, внаслідок чого частка продовольчої пшениці зменшиться до 30-35%.

 

Відсутність суттєвих пропозицій якісної продовольчої пшениці підштофхнуло протягом тижня ціни доверху на 1-2 $. Наразі вартість зерна на базисі СРТ-порт складає:

 

  • фуражна пшениця – 138 $/тн,
  • пшениця 2 кл – 146 $/тн,
  • пшениця 3 кл – 143 $/тн.

Коментарі відвідувачів (0):