Нафта з початку тижня подорожчала на 3,6%

2019-04-24 12:04:04
Нафта з початку тижня подорожчала на 3,6%

Після повідомлень про наміри влади США відмовитися з 2 травня від політики звільнення окремих країн від санкцій за купівлю нафти в Ірані, світові ціни на нафту з понеділка виросли на 3,6%.

 

Держсекретар США Майк Помпео нещодавно повідомив про плани уряду повністю перекрити експорт нафти з Ірану, тоді як наразі Китаю, Туреччині, Індії, Італії, Південній Кореї, Греції, Тайваню та Японії дозволено купувати іранську нафту без ризику опинитися під санкціями. При чому Індія та Китай сьогодні є основними покупцями нафти з Ірану.

 

В понеділок ціна бареля нафти марки Brent подорожчала на 3,6% до 74,71 $/барель, вперше з листопада 2018 р. перетнувши рівень 74 $/барель. Вартість нафти WTI вперше за пів року перевищила 65 $/барель та сягнула на максимумі 66,55 $/барель, додавши в порівнянні з минулим тижнем 3,7%.

 

У квітні експорт іранської нафти впав до найнижчого у 2019 році рівня та складав в середньому менше, ніж 1 млн барелів/добу, тоді як в березні він складав 1,1 млн барелів/добу, - повідомляє Reuters з посиланням на дані Refinitiv Eikon та інших аналітичних агенцій.

 

Проте фактичні показники експорту, за оцінками експертів, можуть складати 1,1-1,3 млн барелів/добу, тому що після запровадження санкцій влада Ірану стала приховувати дані про експорт енергоносіїв.

 

В будь-якому разі за рік експорт нафти скоротився вдвічі, оскільки у квітні 2018 року Іран експортував 2,5 млн барелів/добу.

 

Подорожчання нафти найближчим часом може підтримати ціни на рослинні олії та такі «енергетичні культури», як ріпак та кукурудза.

Коментарі відвідувачів (0):