Нафта продовжує дорожчати на очікуваннях відновлення попиту

2021-06-16 12:01:04
Нафта продовжує дорожчати на очікуваннях відновлення попиту

В понеділок ціни на нафту виросли на 2% на прогнозах збільшення попиту та сумнівах щодо нарощування видобутку Іраном найближчим часом.

 

Серпневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures вчора виросли до найвищого з серпня 2019 року рівня – 74,6 $/барель, а липневі ф’ючерси на нафту марки WTI на електронних торгах Нью-йоркської NYMEX сягнули 72,7 $/барель, що є максимумом з жовтня 2018 р. Загалом за місяць нафта Brent подорожчала на 8%, а WTI – на 9%.

 

Трейдери сподіваються на швидке відновлення попиту на нафту у розвинених країнах завдяки активній вакцинації населення та поступовому зняттю карантинних обмежень. Так, згідно з проведеним CBS News опитуванням, американці стали частіше зустрічатися з друзями, брати участь у масових заходах, повертатися до роботи в офісі. Вперше з початку пандемії середньодобовий обсяг авіаперевезень у США перевищив 2 млн пасажирів.

 

Експерти Міжнародної енергетичної агенції (МЕА) очікують, що у 2021 році світовий попит на нафту виросте на 5,4 млн барелів/добу до 96,4 млн б/д, а у 2022 році – ще на 3,1 млн б/д та наприкінці року сягне допандемійного рівня.

 

Аналітиків ING турбує затягування переговорів по ядерній угоді з Іраном. Якщо вони не завершаться до 18 червня поточного року, коли в країні пройдуть вибори президента, то існує ризик того, що нова влада може змінити свою позицію з певних питань, що ще більше затягне процес підписання угоди. Раніше очікувалося, що Іран з поточних 2,4 млн б/д у третьому кварталі цього року збільшить видобуток до 2,6 млн б/д, але цього не станеться в разі затягування переговорів.

 

Слідом за нафтовими котируваннями ціни на пальмову олію вчора також виросли на 6%, відігравши попереднє падіння на 8,5%.

Коментарі відвідувачів (0):