Нафта подешевшала на 5% на тлі збільшення поставок з рф та негативних даних по економіці США

2023-11-17 11:47:59
Нафта подешевшала на 5% на тлі збільшення поставок з рф та негативних даних по економіці США

Вчора січневі ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 4,9% до 77,4 $/барель (-14,7% за місяць), а грудневі ф’ючерси на нафту WTI – на 5% до 72,9 $/барель на тлі збільшення поставок з рф, нарощування виробництва та запасів нафти у США та негативних макроекономічних даних з США.

 

Глобальні економічні новини опускають попит на енергоносії та ціни на нафту. Щотижневі заявки по безробіттю у США виросли на 32 тис до 2-річного максимуму 1,865 млн, тоді як очікувалося, що їх кількість не перевищить 1,843 млн, що свідчить про слабкість ринку праці. Промислове виробництво у США у жовтні впало на 0,7% (при очікуваннях у -0,4%), що стало найбільшим зниженням останніх 4 місяців.

 

Збільшення поставок нафти з рф посилює тиск на котирування. За даними Bloomberg, в період 9 жовтня – 5 листопада з портів рф експортувалося 3,48 млн барелів/добу, що майже дорівнює 4-місячному максимуму. Це підтверджує неефективність запроваджених проти рф санкцій, через що вона продовжує отримувати доходи для ведення війни з Україною.

 

У США 18 жовтня заявили про можливе послаблення на пів року санкцій на експорт нафти з Венесуели в обмін на забезпечення проведення чесних виборів президента у 2024 р. Аналітики вважають, що це збільшить поставки нафти на світовий ринок на 200 тис барелів/добу.

 

За даними асоціації ЕІА, виробництво нафти у США сягнуло рекордних 13,2 млн барелів/добу, а запаси виросли більше, ніж очікувалося.

 

Скорочення запасів нафти на плавучих сховищах підтримує котирування. За даними Vortexa, обсяги нафти, яка щонайменше тиждень зберігається на танкерах, що стоять на стоянці, за 4-10 листопада зменшилися на 26% до 58,17 млн барелів, що є найнижчим показником останніх 33 місяців.

 

Зниження цін на нафту найближчим часом посилить тиск на котирування рослинних олій.

 

Січневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії протягом тижня виросли на 6,1% до 3998 рінггитів/т або 849 $/т, а грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго – на 6%, проте вчора вони впали на 3,2% до 1136 $/т (-8,1% за місяць) на тлі прогнозів покращення погоди в Бразилії та зниження цін на нафту.

Коментарі відвідувачів (0):