На тлі страйку та посухи в Аргентині знову виросли ціни на сою та кукурудзу

2020-12-30 12:06:47
На тлі страйку та посухи в Аргентині знову виросли ціни на сою та кукурудзу

Ринок очікував від зустрічі представників Палати виробників та експортерів соєвої олії Аргентини зі страйкуючими робітниками, яка пройшла 29 грудня, врегулювання конфлікту та відновлення роботи портів, проте успіху у переговорів не було досягнуто. Це призвело до стрімкого зростання цін на соєві боби та олію, та кукурудзу на біржі у США, оскільки США є єдиним альтернативним постачальником цих культур в разі скорочення поставок з Аргентини.

 

Додатково ціни підтримує прогноз сухої погоди в Аргентині на наступний тиждень, а також дані про дефіцит опадів на півдні Бразилії.

 

В Аргентині вихідними пройшли дощі, насамперед у західних регіонах, і незначні опади очікуються в наступні 2 дні, після чого протягом тижня пануватиме суха погода з температурами значно вищими за норму, що посилить стрес для посівів та не дозволить фермерам завершити сівбу.

 

Аналітики очікували, що в останній тиждень року трейдери не будуть активно купувати ф’ючерси, що сягають багаторічних максимумів і в будь-який час можуть розвернутися донизу. Проте на вчорашніх новинах з Аргентини ф’ючерси на соєвий шрот на біржі в Чикаго виросли на 2,8% до 465,5 $/т, на сою – на 3,5% до 475,5 $/т, соєву олію – на 1,8% до 915,1 $/т, кукурудзу – на 3,9% до 183,3 $/т.

 

Хедж фонди активізували закупівлі в очікуванні подальшого зростання цін в найближчій перспективі.

 

Сьогодні переговори в Аргентині продовжаться, тому до Нового року ситуація може вирішитися. Проте дефіцит опадів вже призвів до зниження прогнозів сої та кукурудзи в Аргентині та в незначній мірі в Бразилії. У січневому звіті USDA будуть суттєво відкориговані світові баланси сої та кукурудзи в частині виробництва та кінцевих запасів, що й надалі підтримуватиме ціни.

Коментарі відвідувачів (0):