На тлі падіння цін на пальмову олію котирування соєвої олії різко виросли

2020-08-25 14:07:39
На тлі падіння цін на пальмову олію котирування соєвої олії різко виросли

Минулого тижня на ринку пальмової олії спостерігалося спекулятивне зростання та зниження котирувань, як це відбувалося протягом усього липня та серпня. Слідом за пальмовою, зростають також ринки інших рослинних олій.

 

У понеділок лідером зростання стала соєва олія, яка на біржі в США подорожчала на 2% до 710 $/т на тлі спекотної погоди в регіонах вирощування та можливого погіршення стану посівів, а також оптимістичних настроях трейдерів, викликаних відновленням переговорів між США та Китаєм.

 

Вихідними торгівельний представник США Лайтхайзер та міністр фінансів Стівен Мнучін провели телефонну розмову з віце-прем’єром Держради КНР Лю Хе, в якій домовилися створювати умови, необхідні для подальшої реалізації першої частини торговельної угоди.

 

Нагадаємо, що перед цим президент Трамп звинуватив Китай у шалених збитках для економіки світу, й зокрема США, та оголосив про можливе роз’єднання економік США та КНР, хоча й зазначив, що «не бажає наразі підпалювати світ».

 

За даними щотижневого моніторингу, який оприлюднили після завершення торгів, кількість посівів сої у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 3% до 69% (55% рік тому), хоча трейдери очікували гіршої ситуації.

 

Листопадові ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії починаючи з середи знизилися вже на 2,8% до двотижневого мінімуму 2662 рінггитів/т або 637,91 $/т на даних про скорочення експорту за 20 днів серпня на 20% попри прогнозовані 15%.

 

На ціни тисне зниження на китайській біржі в Даляні ф’ючерсів на пальмову олію на 2% та незначного зниження ф’ючерсів на соєву олію.

 

На котирування ріпакового насіння та олії тисне оновлений прогноз експертів Coceral, в якому прогноз врожаю ріпаку в ЄС та Великобританії підвищили з 16,5 до 17 млн т завдяки збільшенню виробництва в Німеччині, Польщі та країнах Балтії.

Коментарі відвідувачів (0):