На тлі дефіциту пропозицій та активізації попиту курс долара перетнув рівень 27,1 грн/$

2020-07-14 12:05:52
На тлі дефіциту пропозицій та активізації попиту курс долара перетнув рівень 27,1 грн/$

Курс долара на міжбанку зростає з початку тижня на тлі активізації попиту на валюту з боку нерезидентів, що виводять прибутки, та банків, які отримавши рефінансування НБУ закривають валютне фінансування. На курс гривні тиснуть низькі темпи надходжень валюти від продажу агропродукції внаслідок затримки збирання врожаю на півдні країни.

 

Спекулятивне зростання курсу долара розпочалося у п’ятницю, у понеділок зранку долар на міжбанку почав торгуватися на 7-8 коп дорожче, ніж рівень закриття попередньої сесії, а до кінця торгів виріс до 27,1/27,12 грн/$.

 

Минулого тижня Нацбанк викупив на міжбанку надлишків валюти обсягом 92 млн $, що підтверджує спекулятивні чинники зростання курсу. Основною причиною подорожчання валюти стало збільшення обсягів гривні у банків, які отримали рефінансування від НБУ, а також невизначеність з подальшою кредитно-грошовою та валютною політикою на тлі відсутності нового голови Нацбанку.

 

На п’ятничному тендері Нацбанк виділив 7 банкам рефінансування обсягом 5,1 млрд грн терміном на 5 років під 6% річних. За умовами тендеру, НБУ не обмежує банки у використанні отриманих коштів, тому курс валюти найближчим часом залежатиме від того, як фінустанови поводитимуться з великими обсягами гривні.

 

Одну частину коштів направлять на підтримку ліквідності, другу – на заміну «дорогих» пасивів дешевшими, третю – на кредитування або придбання ОВДП. Але в разі, якщо банки почнуть напряму купувати валюту на міжбанку або викуповувати облігації нерезидентів на вторинному ринку з подальшим виведенням валюти за кордон, то тиск на гривню різко посилиться, що призведе до стрімкого подорожчання долара.

 

Внаслідок поганої врожайності у південних регіонах та затримки збирання врожаю в центральних областях через потужні опади червня експорт зернових та олійних культур у новому сезоні вдвічі поступається минулорічним темпам. На 10 липня експортовано лише 372 тис т в порівнянні з 827 тис т на цю дату в минулому році. Зменшення валютних надходжень від експортерів не дозволяє гривні зміцнитися, проте активізація експорту найближчим часом підтримає курс гривні.

Коментарі відвідувачів (0):