На ринку пшениці зниження на тлі невизначеності

2019-01-16 12:25:12
На ринку пшениці зниження на тлі невизначеності

Ціни на пшеницю на біржах вчора знижувалися внаслідок відсутності прогресу в торгових переговорах США і Китаю. Ця інформація негативно відбилася на ринках сої та кукурудзи і потягнула вниз сусідні котирування пшениці.

 

Погодні умови для посівів озимої пшениці в північному півкулі в основному сприятливі і не викликають занепокоєння за майбутній урожай, що тисне на ціни нового врожаю.  Але основним фактором тиску на ціни залишаються темпи експорту пшениці з США і ЄС, які ніяк не показують активності.

 

Ціни на американську пшеницю вже на 10-12 доларів на тоні дешевше російської на базисі FOB, але це поки не приваблює покупців.  Триваючі чутки про адміністративне обмеження експорту пшениці з Росії поки не знаходять підтвердження, але по черговому повідомленні видання "Комерсант" Мінсільгосп закликав експортерів зерна уповільнити відвантаження у другій половині сезону, про це їм розповіли три джерела на зерновому ринку, які уточнили, що звернення носять неформальний характер.

 

Фінансові та товарні ринки Європи зараз під тиском вчорашнього рішення парламенту Великобританії про не підтримку Брекзіта і можливу відставку уряду .   

 

Березневі котирування пшениці в Парижі вчора знизилися на €0,75 до 203,00 €/тонна або 231,44 $/тонна. Зниження курсу євро до 1,14 долар за євро веде до збільшення експортної привабливості європейської пшениці на світовому ринку.

 

Закупівля Міністерством торгівлі і промисловості Йорданії на тендері 15 січня 60 тис. тон твердої борошномельної пшениці імовірно європейського походження за ціною 269,95$/т C & F з поставкою в порт Акаба в 1-й половині березня не надало істотної підтримки цінам, незважаючи що ціна зросла на 2,5 долара в порівнянні з попереднім тендером в грудні.

 

У вівторок на ринку американської пшениці продовжилося спекулятивне зниження. Щотижневий тендер в Японії, де було закуплено 111,9 тис тон пшениці і в тому числі 53 тис тон американського походження, не особливо не підтримав ринок , очікує активних продажів на світові ринки .

 

Березневі котирування американської пшениці знизилися: 

 

  • м'яка пшениця SRW в Чикаго на $1,19 до 187,76 $/тонна
  • тверда пшениця HRW в Канзас-Сіті на $1,29 до 182,06 $/тонна
  • тверда пшениця HRS в Міннеаполісі на $1,29 до 206,50 $/тонна

Коментарі відвідувачів (0):