На пшеничних біржах триває спекулятивне зростання котирувань

В середу пшеничні котирування відновлювалися слідом за світовими фондовими та товарними ринками. Учасники ринків сподіваються, що центробанки їх країн запровадять програми стимулюванні економіки в умовах чинної кризи. Крім того, вчені обіцяють невдовзі завершити створення вакцини проти короновірусу.
На паризькій MATIF фонди вчора активно відкривали довгі позиції по пшениці.
- Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 3 €/т до 193,75 €/т або 213,09 $/т.
На американських біржах триває спекулятивне зростання, інвестори закривають короткі позиції та проводять технічні купівлі. Проте попри 3-денне зростання котирування березневих ф’ючерсів м’якої пшениці в Чикаго ще на 7,16 $/т нижчі, ніж останній максимум 21 січня.
Експерти прогнозують тижневі експортні продажі пшениці з США на рівні 200-700 тис т, а нижню межу очікувань в порівнянні з попереднім тижнем опустили на 100 тис т.
Березневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:
- на 1,75 $/т до 206,50 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 2,39 $/т до 174,07 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 1,29 $/т до 196,67 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
Експортні ціни пропозицій російської пшениці з протеїном 12,5% опустилися до 222-223 $/т FOB, проте попит на неї майже відсутній. При цьому ціни на пшеницю на внутрішньому ринку Росії залишаються високими, що не дозволяє трейдерам купувати експортні партії на тлі зниження експортних цін.