На фоні несприятливих погодних умов росте ціна на кукурудзу

2015-07-07 14:50:14
На фоні несприятливих погодних умов росте ціна на кукурудзу

Експерти Informa Economics в своєму черговому прогнозі знову зменшили кількість кукурудзи, яка буде зібрана в США в поточному сезоні. Хоча раніше планувалося зібрати 344,544 млн. тон, наразі очікується, що врожай буде на 1,12 % менший та складе лише 340,683 млн. тон. Це викликано несприятливими погодними умовами над тими штатами, які зазвичай є основними виробниками кукурудзи, що, на думку експертів, призведе до зниження її врожайності.

 

 Проте аналітиками цього агентства збільшено прогноз по валовому збору в США соєвих бобів з 101,622 млн. тон до 103,636 млн. тон, що спричинено відведенням під цю культуру більшої кількості посівних площ, ніж очікувалося гравцями ринку.

 

 Враховуючи те, що США є найбільшим світовим виробником та експортером сої та кукурудзи, внутрішні ціни на зернові та олійні культури визначають динаміку світових котирувань по даним культурам. На фоні підвищення вартості зернових культур на світових біржах на минулому тижні дещо зросли експортні ціни на українське зерно. Так, вітчизняна кукурудза на умовах поставки FOB глибоководні порти України подорожчала в середньому на 5-7 $/тону. Крім загальносвітового «бичачого» тренду на зростання ціни вітчизняного зерна вплинули також новини, що стосувалися прогнозів майбутнього врожаю в країні.

 

 В зв’язку із скороченням в поточному сезоні на 10,42 % до 4,3 млн. га посівних площ під кукурудзою, очікуваний врожай скоротиться до 24 млн. тон, що буде на 2 млн. тон або 7,7 % менше, ніж в минулому сезоні. На цьогорічну врожайність вплине також складна економічна ситуація в країні. Багато сільгоспвиробників змушені були економити на добривах та засобах захисту рослин, використовували більш дешевий насіннєвий матеріал.

 

 Визначальним для майбутнього врожаю стане липень. Якщо метеорологічні фактори будуть сприятливими, то розвитку рослин нічого не перешкоджатиме і прогноз валового збору не зміниться.

 

 Вітчизняні зернотрейдери пропонують наразі за кукурудзу на умовах FOB з найближчими термінами поставок 170-180 $/тону, за форвардними контрактами з термінами поставки в порт у жовтні 160-163 $/тону.

Коментарі відвідувачів (0):