На біржі в Чикаго котирування сої обвалилися на 7%

2021-07-07 12:02:04
На біржі в Чикаго котирування сої обвалилися на 7%

Ф'ючерси на сою на Чиказькій біржі СВОТ вчора обвалилися на більш ніж 7% за день на тлі падіння цін на нафту більше 4%, а також прогнозами опадів у соєвому поясі США.

 

Липневі ф'ючерси подешевшали на 7.2% до 500,8 $/т, а листопадові – на 7.4% до 478/4 $/т, практично втративши все зростання за тиждень, який був спровокований виходом даних про площі сівби і запаси в США.

 

 

Повідомлення про те, що Росія і Саудівська Аравія вже після закінчення зустрічі ОПЕК+, погодили можливість збільшення видобутку нафти в рамках ОПЕК+ з серпня, а ОАЕ підтримала це рішення і підтвердила готовність дотримуватися угоди до квітня 2022 року, обвалило котирування на нафту більше 4% на рівень тиждень тому.

 

Вересневі ф'ючерси на нафту марки Brent вчора втратили 4.4% до $74.5 за барель, а серпневі ф'ючерси на нафту марки WTI на 4.4% до $73.45 за барель.

 

Прогнози погоди на найближчі 10 днів на великій частині Середнього Заходу США показують помірні або сильні дощі з нормальними температурами, що буде вельми сприятливо для запилення кукурудзи і сої на стадіях цвітіння і зав'язування стручків, що в свою чергу знімає спекулятивний фактор погоди на ринку, що чинило тиск на ціни.

 

Дані з експорту сої з США за тиждень показали зростання на 87% до 206.1 тис. тонн і перевищили очікування трейдерів, а весь експорт з початку сезону досяг 57,452 млн т, але за два місяці ще необхідно відвантажити близько 4.6 млн тон або 575 тис.т на тиждень, щоб досягти прогнозу USDA.

 

Представник USDA в Бразилії збільшив прогнози виробництва сої в Бразилії в 2021/22мг до 143.5 млн т, проти 137 млн т в цьому сезоні через подальше збільшення площ сівби. Після закінчення торгів вийшов щотижневий звіт про стан посівів від USDA згідно якого оцінка стану посівів сої в США за тиждень знизилася на 1% до 59%, оцінених як хороші та відмінні, проти 71% рік тому. Дефіцит опадів на північно-західній частині соєвого поясу США зберігається та найближчим часом обсяг опадів може виявитися меншим порівняно зі східною частиною.

 

Тому фактор погоди буде продовжувати надавати сильний спекулятивний вплив на ціни в найближчі тижні.

Коментарі відвідувачів (0):