На 25-27 % засіяних площ сходи перейшли в фазу масового кущення

2015-12-07 14:22:17
На 25-27 % засіяних площ сходи перейшли в фазу масового кущення

Агрометеорологічні обстеження стану посівів озимих культур в Україні показали, що в другій половині листопада на 25-27 % засіяних площ сходи перейшли у фазу масового кущення. Такий період вегетації вважається найбільш сприятливим для зимування. Таку інформацію надав в.о. керівника Укргідрометеоцентру А. Прокопенко.

 

На інших площах у посівів спостерігається вихід третього листа, розвиток вузлових корінців та сходи без сформованої кореневої системи. В багатьох випадках сходи нерівномірні та зріджені, що небезпечно при низькій температурі повітря та відсутності достатнього шару снігу взимку. Майже на 15 % засіяних площ сходів озимих культур не отримано. На таких площах спостерігалося часткове пророщення зерна.

 

Сходи озимих культур, що входять в зиму та не мають при цьому сформованого вузла кущення, не отримали необхідної кількості поживних речовин для формування достатньої морозостійкості. Погодні умови, що спостерігалися над країною на протязі листопада, не дали можливості рослинам добре загартуватися.

Коментарі відвідувачів (0):