МВФ чекає на скасування особливих умов оподаткування аграріїв ПДВ

2016-03-11 13:34:51
МВФ чекає на скасування особливих умов оподаткування аграріїв ПДВ

Постійний представник МВФ в Україні Ж. Ваше розповів журналістам, що Фонд вимагає скасування особливих умов оподаткування сільгоспвиробників податком на додану вартість та переведення їх на загальні умови вже в 2017 році.

 

В грудні минулого року в парламенті до Податкового кодексу були внесені та проголосовані зміни, які встановлюють до 01.01.2017 року перехідний режим щодо сплати ПДВ у співвідношенні між державним бюджетом та спеціальними рахунками виробника з можливістю розпорядження коштами з них при реалізації:

 

  • молока та великої рогатої худоби 20 % до 80 %,
  • зернових або технічних культур 85 % до 15 %,
  • іншої продукції сільськогосподарського виробництва 50 % до 50 %.

 

До того ж прийняті норми скасовували на 2016 рік для платників єдиного податку 4 групи застосування при визначенні бази оподаткування коефіцієнта індексації нормативно-грошової оцінки землі.

 

Вже з 01.01.2017 р. сільгоспвиробникам відмінять особливий режим оподаткування ПДВ.

 

Щоб затвердити «пакет бюджетних законопроектів», до якого входили і зміни до Податкового кодексу, парламентарі проводили консультації з великими аграрними холдінгами та дійшли згоди в питанні оподаткування ПДВ. Такі умови найбільш вигідними стали для птаховиробників.

 

Повне скасування спеціального режиму оподаткування сільгоспвиробників податком на додану вартість є однією з ключових умов співпраці МВФ з урядом України. Невиконання цієї умови загрожує припиненню подальшої підтримки країни зовнішніми фінансовими кредиторами.