Можливий страйк аргентинських фермерів призвів до нового стрибка цін на сільгосптовари

2021-01-06 12:03:00
Можливий страйк аргентинських фермерів призвів до нового стрибка цін на сільгосптовари

Аргентинські фермери, незадоволені намірами влади обмежити до 1 березня експорт кукурудзи, заявили про можливий страйк у вигляді припинення продажів всіх культур для експорту, що призвело до чергового стрибка цін на сільгосптовари на біржах США.

 

На вчорашній онлайн-зустрічі декілька асоціацій фермерів країни домовилися почати страйк проти рішення уряду зупинити до 1 березня реєстрацію експортних продажів кукурудзи старого врожаю. Серед варіантів страйку обговорювали припинення експортних продажів всіх культур, блокування експорту на всіх маршрутах поставок або повне припинення роботи на три дні. Також фермери закликали не продавати кукурудзу старого врожаю на внутрішньому ринку за цінами, нижче експортних, або взагалі припинити продажі.

 

Ця новина призвела до різкого стрибка цін на сільгосптовари на біржах США, які й так почали сесію зростанням слідом за підвищенням нафтових котирувань.

 

За даними WSJ, на зустрічі ОПЕК+ Росія та Саудівська Аравія домовилися не збільшувати видобуток нафти найближчими місяцями, внаслідок чого протягом однієї сесії березневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ІСЕ виросли на 8% до 54 $/барель, що відповідає рівню 26 лютого 2020 р. Лютневі ф’ючерси на нафту WTI виросли на 6% до 50,2 $/барель, що відповідає рівню 25 лютого 2020 р.

 

На біржі в Чикаго ф’ючерси на сою виросли на 3% до 501,5 $/т, на соєвий шрот - на 3% до 482,2 $/т, на соєву олію – на 3,5% до 970,4 $/т, кукурудзу – на 3,3% до 196,8 $/т, пшеницю – на 1,7% до 240 $/т.

 

Ціни на американських біржах зростають, тому що на світових ринках кукурудзи, соєвого шроту та олії на тлі страйку в Аргентині доступні лише американські товари, а бразильський врожай вийде на ринки лише у лютому-березні.

 

Сприятливою є ситуація для української кукурудзи, яка була найдорожчою на світовому ринку. Зараз ціни виросли ще на 10 $/т і вітчизняну кукурудзу пропонують по 240-245 $/т FOB, тоді як американську – по 235-240 $/т FOB, а південноамериканську – по 250-260 $/т FOB.

Коментарі відвідувачів (0):