Морози у США, Україні та Росії слабшають, що зменшує вплив на ціни на пшеницю

2021-02-19 12:01:25
Морози у США, Україні та Росії слабшають, що зменшує вплив на ціни на пшеницю

Протягом 7-10 днів в регіонах сівби озимої пшениці у США, Україні та Росії спостерігалися сильні морози, які подекуди сягали -18…-15 градусів. Проте снігопади, що пройшли напередодні, захистили посіви від пошкоджень. На тлі несприятливої погоди ціни на пшеницю продемонстрували спекулятивне зростання на 3-4%, але пізніше повернулися на попередній рівень.

 

Увага трейдерів була прикута до США, де холодний фронт дійшов до південних штатів. В Техасі, де снігу на полях майже немає, морози сягали -19 градусів, та могли пошкодити посіви озимої пшениці.

 

На Південних Рівнинах США снігопади поповнили запаси ґрунтової вологи, але на південному заході регіону все ще відчувається дефіцит опадів.

 

На Середній Захід США холодний фронт приніс потужні снігопади, які поповнили запаси вологи напередодні весняної сівби сої та кукурудзи.

 

Починаючи з вихідних морози відступатимуть, і протягом наступних 7-10 днів у США пануватиме тепла погода -1…+5 градусів з незначними опадами у вигляді снігу.

 

В Україні минулого тижня спостерігалися морози -15…-10 градусів, проте потужні снігопади вкрили поля шаром снігу 10-30 см, що захистило посіви. Запаси вологи у метровому шарі ґрунту відновилися майже по всій території країни, що забезпечить посіви вологою в новому сезоні.

 

Майже на всій європейській території Росії склалися сприятливі для зимівлі рослин агрометеорологічні умови. Минулого тижня на півдні Південного та Північно-Кавказького округів пройшли снігопади, які захистили посіви від морозів, та поповнили запаси вологи. Опади триватимуть протягом наступного тижня. В аграрних регіонах Поволзького, Уральського округів та Західного Сибіру погода також сприяє зимівлі озимини. Окремі аналітичні агенції зменшили прогнози виробництва пшениці в Росії у новому сезоні внаслідок скорочення площ сівби, обумовленого запровадженням експортного мита, а також збільшення площ під олійними культурами.

 

В Бразилії встановилася суха погода, яка дозволила прискорити збирання сої та сівбу кукурудзи другого врожаю. Проте вже з середи у центральних та північних районах знову підуть дощі та зливи, які затримають сільгоспроботи.

 

В Аргентині протягом тижня пануватиме суха погода з незначними опадами, що дозволить прискорити збирання соняшника. Запаси вологи переважно достатні, але подекуди посіви сої та кукурудзи страждають від дефіциту опадів.

 

Найближчим часом Аргентина почне збирання ранніх посівів кукурудзи, що дасть нового поштовху цінам в разі розбіжності попередніх показників врожайності та прогнозів аналітиків.

Коментарі відвідувачів (0):