Мораторій на продаж сільгоспземель в Україні буде продовжений

2018-12-13 12:40:25
Мораторій на продаж сільгоспземель в Україні буде продовжений

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні діятиме, поки Верховна Рада не прийме закон "Про обіг земель".

 

Про це на засіданні уряду в середу заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, додавши, що продовження або непродовження парламентом мораторію на продаж земель фактично не змінять ситуацію.

 

"Незалежно від того, буде продовжено або не буде, мораторій буде діяти, поки парламент не прийме закон "Про обіг земель". Я про це кажу, щоб всі подивилися, як будуть піаритися і боротися за продовження мораторію, хоча він і так буде діяти", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2019 року. За 17 років мораторій продовжувався вже 9 разів.

Згідно запропонованої урядом моделі проведення земельної реформи, купувати землю, у разі скасування мораторію, зможуть виключно громадяни України - фізичні особи, при цьому максимальний поріг власності одного громадянина не буде перевищувати 200 га. При цьому робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства допускає можливість продажу земельних ділянок з урахуванням ряду обмежень невеликим господарствам - юридичним особам.

 

За оцінкою Світового банку, скасування мораторію дозволить приносити економіці України 0,7-1,5 млрд дол. щорічно.

 

При цьому у вересні 2018 року президент України Петро Порошенко висловив сумнів у тому, що найближчим часом Верховна Рада зробить відкритим ринок землі, особливо з урахуванням того, що вже фактично розпочалася передвиборча кампанія.

Коментарі відвідувачів (0):