Міжнародна Зернова Рада очікує гарний врожай зерна в наступному сезоні

2015-05-31 13:02:30
Міжнародна Зернова Рада очікує гарний врожай зерна в наступному сезоні

В доповіді, яку напередодні  оприлюднила Міжнародна Зернова Рада (IGC), зазначається, що світовий врожай зерна в наступному маркетинговому сезоні  буде в цілому досить сприятливим, незважаючи на деякі погодні негаразди у ряді країн.  

   Побоювання за стан урожаю в Північній Америці, викликане несприятливими прогнозами метеорологів, компенсується гарними погодними умовами, що склалися в країнах ЄС, Північної Африки, Бразилії та Китаї. Завдяки цьому прогноз світового виробництва зерна сезону 2015/2016 р. збільшено до 1968 млн. т., що лише на 2 % менше рекордного показника поточного сезону.

Підвищиться також світове споживання зерна. Ще місяць назад планувалося, що воно складе 1970 млн. т., наразі прогноз збільшено на 0,55 % або на 11 млн. т. В поточному сезоні буде перероблено 1977 млн. т., що є рекордним значенням. 

Споживання зерна в харчових цілях в наступному сезоні буде зростати разом із населенням планети та складе 660 млн. т., що на 1,1 % більше, ніж в поточному. Проте фуражне споживання на 0,5 % скоротиться і становитиме 872 млн. т. Внаслідок невисокої рентабельності майже не зміняться обсяги переробки зерна на етанол, а от виробництво крохмалю та солоду дещо збільшиться.

Обсяг торгівлі зерном буде на 2 млн. т. більше, ніж планувалося місяць тому, та складе 308 млн. т., що на 9 млн. т. менше, ніж у рекордному поточному сезоні.
Кінцеві запаси зерна в порівнянні з поточним сезоном скоротяться на 14 млн. т., та становитимуть 426 млн. т. Найбільше скорочення очікується у таких країнах-експортерах, як США (зменшаться запаси кукурудзи), Росії (пшениці та ячменю), Україні (кукурудзи).

Коментарі відвідувачів (0):