Мінсільгосп Росії не виключає імовірності введення обмежень експорту зерна

2016-01-25 13:16:53
Мінсільгосп Росії не виключає імовірності введення обмежень експорту зерна

Мінсільгосп Росії розглядає можливість введення обмежень на експорт зернових культур до тієї пори, поки на ринку не з’явиться зерно нового врожаю.

 

На засіданні експертної групи міністерства сільського господарства, яке відбулося в минулу п’ятницю, обговорювалося питання зміни розміру експортного мита на пшеницю. Такі дії уряду спричинені ускладненням економічного стану тваринництва, зокрема свинарства та птахівництва, де стрімко зростають витрати на годування тварин та птахів.

 

З одного боку зростають витрати тваринників на закупівлю зерна для виробництва кормів, з іншого боку падає купівельна спроможність населення, що в підсумку призводить до зменшення рентабельності тваринницької галузі, особливо виробництва свинини та пташиного м’яса.

 

Заступник міністра сільського господарства доручив до 29 січня опрацювати питання можливого посилення обмежень експорту зерна на період, доки на ринку не з’явиться пшениця нового врожаю. Свої пропозиції щодо зміни розміру експортного мита на пшеницю міністерство сільського господарства планує винести на розгляд уряду до кінця січня.

 

За інформацією аналітиків ціни на зернові культури на внутрішньому ринку країни продовжують зростати, незважаючи на падіння світових котирувань. Відбувається це за рахунок девальвації рубля по відношенню до американського долара.

 

Наразі експортне мито на пшеницю становить 50 % від митної вартості за винятком 6,5 тис. руб, проте не менше, ніж 10 руб/тону.

Коментарі відвідувачів (0):