Мінагропрод розпаює приблизно 200 тис. га земель з державного управління

2016-02-29 12:13:48
Мінагропрод розпаює приблизно 200 тис. га земель з державного управління

За повідомленням голови Міністерства агрополітики О. Павленка вже в 2016 році майже 100 тис. осіб зможуть отримати земельні паї, отримані внаслідок розпаювання 200 тис. га сільгоспземель, що наразі знаходяться у державній власності.

 

До того ж, міністерство має наміри на протязі 2016 року передати до Фонду держмайна всі держпідприємства, що знаходяться в підпорядкуванні Мінагропроду, для проведення їх подальшої приватизації.

 

Міністерство планує активно впроваджувати європейські стандарти в галузі безпеки харчування. В першу чергу це стосуватиметься оснащення європейським обладнанням лабораторій, що здійснюють контроль за якістю харчових продуктів.

 

Як повідомляло агентство УНІАН, в листопаді минулого року Верховною Радою України було продовжено дію мораторію на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення до 01.01.2017 р. Прийнятий депутатами документ зобов’язує Кабінет міністрів розробити до березня поточного року законопроект, що буде регламентувати обіг земель.

 

Державна агенція Геокадастру вже запропонувала на розгляд Кабміну свій варіант законопроекту. На думку голови відомства М. Мартинюка наданим проектом передбачається поетапна відміна мораторію. На першому етапі будуть реалізовуватися лише ті землі, що наразі знаходяться у державній власності. На наступному етапі на ринок землі вийдуть з пропозиціями власники земельних паїв.

Коментарі відвідувачів (0):