Мінагрополітики та «Укрцукор» погодили обсяги експорту цукру на 2023/24 МР

2023-11-22 11:29:34
Мінагрополітики та «Укрцукор» погодили обсяги експорту цукру на 2023/24 МР

Представники Міністерства аграрної політики та продовольства України та Національної асоціації цукровиків України («Укрцукор») підписали Меморандум про взаєморозуміння, який набув чинності з дня підписання та діятиме до 1 вересня 2024 року, - повідомила пресс-служба Мінагрополітики.

 

Згідно з документом, сторони домовилися:

  • погоджувати граничні обсяги експорту цукру на підставі попереднього балансу попиту та пропозиції у 2023/24 МР та вносити зміни до Додатків до Меморандуму з урахуванням даних весняної сівби та стану посівів,
  • граничний обсяг цукру у 2023/24 МР встановити на рівні 650 тис т.

 

Крім того, сторони домовилися щомісяця обговорювати поточну ситуацію на ринку та коригувати обсяги експорту цукру. В разі ініціювання міністерством агрополітики заходів по зміні режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження ліцензування або квотування сторони проводитимуть попередні консультації. Також міністерство сприятиме збільшенню експортного потенціалу та проведенню переговорів з Євросоюзом з питань подальшого безмитного експорту цукру з України до ЄС без квот.

 

З свого боку «Укрцукор» погодився інформувати міністерство про перспективи експорту та фактичні відвантаження цукру. А при отриманні від Мінагрополітики сповіщення про заборону експорту пообіцяв вжити необхідних заходів для інформування громадськості.

 

На тлі посилення світового попиту на цукор Україна нарощує експорт, і у жовтні відвантажила 76 тис т (у порівнянні з 25тис т у вересні та 30 тис т у жовтні 2022 р.), що стало рекордним місячним показником останніх років. Попередній рекорд у 70 тис т був зафіксований у травні 2023 р.

 

Загалом у 2022/23 МР Україна експортувала 423 тис т цукру, а в разі скасування заборони на експорт та відсутності перепон у 2023/24 МР зможе збільшити поставки до 650-800 тис т. Мінагрополітики може відкоригувати погоджені на новий сезон обсяги експорту, оскільки багато фермерів планують збільшити площі сівби цукрових буряків.

Коментарі відвідувачів (0):