Лише 13 % аграріїв підтримують зняття мораторію на продаж землі

2015-05-21 19:34:09
Лише 13 % аграріїв підтримують зняття мораторію на продаж землі

Агенція «AgriSurvey», що відома маркетинговими дослідженнями в аграрному секторі України, оприлюднила висновки опитування сільгоспвиробників, яке проводилося на протязі травня 2015 року. Інтерв’юерів цікавило відношення аграріїв до планованого відкриття ринку землі. Виявилося, що лише 13 % опитаних підтримують ідею скасування мораторію, ще 17 % опитаних наразі не визначилися із своїм ставленням щодо неї. Переважна більшість аграріїв, що складає 70 % опитаних, виступає проти продажу сільськогосподарських земель. Хоча 14 % аграріїв не підтримують відкриття ринку землі зараз, але допускають можливість цього у майбутньому. 

 Основними факторами, що впливають на формування такої думки в аграріїв, вони назвали недовіру уряду, відсутність реформ в аграрному секторі, корумпованість органів державної влади, недобросовісну конкуренцію з боку великих аграрних холдингів, брак обігових коштів. Приблизно 26 % опитаних сільгоспвиробників вважають, що скасуванню мораторію на продаж землі має передувати стабілізація економічного та політичного стану країни, винищення корупції з органів державного управління. Аграрії нарікають, що не вірять в реформування сектору в найближчі 10-15 років.

 Приблизно 57 % опитаних не зможуть купити землю у випадку скасування мораторію через брак фінансів. Тим більше, що різко підняті ставки кредитування та неможливість залучення зовнішнього інвестування не дають змоги запозичити необхідні гроші.

 Механізму формування вартості землі не розуміють 25 % сільгоспвиробників. Частина з них, що складає 17 % опитаних, вважає прийнятною ціною 1 га землі 5000 $. Друга частина, що складає 9 % опитаних, бачить достойною вартістю 1 га землі 1000 $. 

 В асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» так прокоментували ситуацію, що склалася сьогодні в аграрному секторі України: «Якщо влада планує через пів року відкрити ринок землі, то вже сьогодні вона має почати проведення реформ, забезпечити контроль ринку землі, об’єктивно проаналізувати ії вартість, подбати про фінансову стабільність та доступність аграрних кредитів. Наразі ж аграрії бачать неузгоджену соціальну, інфраструктурну політику, надвисоку корумпованість, відсутність діалогу між урядом та виробниками». Члени асоціації запрошують 28 травня сільгоспвиробників всіх форм власності, орендарів та представників влади на проведення АгроДебатів для обговорення поточної ситуації, що склалася на ринку землі, перспектив її розвитку та шляхів вирішення спірних питань, напрацювання пропозицій.

  Нагадаємо, нещодавно міністерство аграрної політики та продовольства України оголосило про наміри внести до Верховної Ради подання щодо скасування продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, який має закінчитися у 2016 році. 

Коментарі відвідувачів (0):