Курс гривні відносно долара поступово продовжує зміцнюватися

2021-06-07 12:01:27
Курс гривні відносно долара поступово продовжує зміцнюватися

Під тиском збільшення пропозицій валюти на міжбанківському ринку курс долара у п’ятницю з ранкових 27,32/27,34 грн/$ наприкінці торгів знизився до 27,24/27,26 грн/$, і лише викуп надлишків валюти Нацбанком зупинив подальше падіння.

 

На п’ятничних торгах покупці не поспішали купувати валюту на міжбанку і пропонували за неї не вище 27,20 грн/$, тому продавці були змушені йти назустріч, що призвело до зниження котирувань.

 

Щоб уникнути обвалу курсу, Нацбанк пообіді вийшов на ринок та викупив 20 млн доларів за курсом 27,25 грн/$ , чим стабілізував курс.

 

За оцінками аналітиків, гривня зміцнюватиметься протягом всього літа завдяки збільшенню валютних надходжень до України на тлі гарного врожаю та високих цін на зернові та олійні культури.

 

Відновлення економічної активності відбувається повільніше, ніж очікувалося, тому збільшення темпів експорту перевищить збільшення обсягу імпорту товарів та послуг, що також гратиме на користь гривні. До того ж, карантинні обмеження утримуватимуть українців від відпочинку за кордоном, що зменшить сезонне зростання попиту на валюту з боку туристів.

 

Експерти ринку вважають, що за відсутності негативних чинників курс гривні складе  27,0-27,5 грн/$ та буде триматися на такому рівні до кінця літа.

Коментарі відвідувачів (0):