Курс гривні продовжує зміцнюватися на тлі чергового аукціону з продажу ОВДП

2019-04-09 12:02:38
Курс гривні продовжує зміцнюватися на тлі чергового аукціону з продажу ОВДП

Вчора на міжбанківському ринку курс гривні продовжив зміцнюватися по відношенню до долара, але варто відзначити, що зміцнення сповільнилося і ринок стабілізував курс без втручання НБУ.

 

Активне залучення ресурсів для покриття дефіциту бюджету залучає додаткові обсяги валюти, через проведення аукціонів з продажу облігацій внутрішньої позики, що призводить до посилення курсу гривні на міжбанку.

 

Тиждень тому Міністерство фінансів України провело розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму 10,088 млрд. грн при середньому рівні прибутковості 18,25-19,5% річних для гривневих і 6,5-7,25% для доларових ОВДП, залежно від терміну погашення.

 

Нагадаємо, 26 березня Міністерство фінансів України в результаті розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило до Державного бюджету 5,4 мільярда гривень.

 

19 березня Мінфін залучив до держбюджету 12,5 млрд грн, а 13 березня – 3,5 млрд грн.

 

Сьогодні Мінфін проведе черговий аукціон з продажу облігацій внутрішньої позики і учасники ринку не готові продовжувати далі зміцнювати курс, оскільки ризики зростання курсу гривні у другій половині року під час виплат по таким облігаціям може перекрити всю прибутковість від облігацій.

 

Політичного тиску на курс гривні до долара від майбутніх виборів Президента України не відзначається, хоча аналітики припускали невелике зростання у зв'язку з високою ймовірністю виграшу кандидата без політичного досвіду управління країною.

 

Уповільнення темпів експорту сільхоз. продукції у найближчі місяці буде зменшувати надходження валютної виручки, що може призвести до тиску на курс гривні. Також необхідність виплати за кредитами близько $ 1,5 млрд у травні також збільшуватиме навантаження на бюджет України.

Коментарі відвідувачів (0):