Курс гривні на міжбанку стабілізувався на тлі надходжень валюти та низької активності гравців

2021-01-18 12:06:32
Курс гривні на міжбанку стабілізувався на тлі надходжень валюти та низької активності гравців

Минулого тижня на тлі низької активності учасників ринку та збільшення надходжень валютної виручки від експортерів курс гривні на міжбанку стабілізувався на рівні 21,1-28,15 грн/$.

 

Обмеження експорту зернових та олійних культур з боку Росії та Аргентини та стримування продажів виробниками по всьому світу в очікуванні зростання цін призвело до підвищення котирувань до рекордних рівнів. В Україні сільгоспвиробники з нового року активізували експортні продажі, та продовжать нарощувати їх найближчими тижнями, що збільшить обсяг валютних надходжень.

 

Ситуація на валютному ринку минулого тижня була відносно спокійною. На тлі зниження курсу долара відносно гривні Нацбанк був змушений викуповувати надлишки валюти, і в період 11-16 січня придбав на міжбанку 20 млн $ за єдиним курсом, тоді як продавати валюту з резервів цього тижня не довелося.

 

Загалом з початку 2021 року Нацбанк продав вже 20 млн $, тоді як придбав 40 млн $. Стабілізація держбюджету завдяки розміщенню ОВДП та відновлення переговорів с МВФ знизили спекулятивний тиск на курс гривні, тому найближчим часом він стабілізується на рівні 28-28,2 грн/$.

Коментарі відвідувачів (0):