Курс гривні дещо знизився на тлі скорочення попиту на валюту

2022-01-24 12:06:34
Курс гривні дещо знизився на тлі скорочення попиту на валюту

Незначне зниження політичної напруги щодо можливої відкритої агресії Росії відносно України на тлі значної кількості зустрічей та переговорів американських та європейських дипломатів з російськими зупинило зростання курсу долара на міжбанку.

 

Починаючи з 17 січня долар на міжбанку подорожчав до 28,5 грн/$, проте наприкінці тижня впав до 28,22/28,24 грн/$ на тлі зростання пропозицій валюти з боку експортерів, які намагалися продати якомога більше за високим курсом.

 

Імпортери, нерезиденти та спекулянти зрозумівши, що курс сягнув максимуму, скоротили обсяги закупівель, особливо з огляду на активні дії НБУ щодо підтримки курсу на рівні 28,2-28,3 грн/$.

 

Щоб стримати стрибки курсу, Нацбанк минулого тижня продав 321 млн $, тоді як на попередньому було реалізовано 330,7 млн $, а за перший тиждень нового року – 100 млн $. Те, що майже 30% тижневого обсягу торгів склали продажі валюти Нацбанком, свідчить про накопичення у експортерів значних обсягів нереалізованої валютної виручки, яка в разі зниження курсу опиниться на міжбанку та посилить тиск на долар. У п’ятницю попит на валюту впав і обсяг торгів скоротився до 100 млн $ у порівнянні з 200 млн $ за попередній день, а НБУ вперше у 2022 році викупив 20 млн $, чим подав сигнал про можливий розворот ринку в разі збільшення пропозицій.

 

Варто зазначити, що аграрії ще не реалізували значну частину продукції, тому найближчим часом збільшиться пропозиція кукурудзи та соняшника, та, як наслідок, обсяг валютної виручки, особливо з огляду на потребу в коштах напередодні посівної.

 

У поточному сезоні Україна експортувала 13,7 млн т кукурудзи або 41% від прогнозу на 2021/22 МР, тоді як експорт соняшникової олії склав лише 1,35 млн т або 22% від прогнозу, що на 1,5 млн т менше, ніж торік. Хоча зазвичай більша частина соняшникової олії продавалася раніше у першій половині сезону до виходу на ринок у лютому – березні соєвої олії з Південної Америки.

 

Найближчим часом курс гривні відносно долара залишатиметься під тиском політичних новин з Росії, які призводять також до зростання цін на газ та нафту в Європі та світі. Це вкотре підтверджує те, що Росія посилює суперечки із Заходом, щоб підвищити ціни на товари свого експорту, а енергетичну кризу використовує, як інструмент тиску на політиків всередині ЄС, посилюючи розбіжності між дипломатами Німеччини та інших країн.

Коментарі відвідувачів (0):