Курс долара різко виріс на тлі посилення попиту

2019-10-02 12:30:12
Курс долара різко виріс на тлі посилення попиту

Долар на міжбанку за два дні виріс на 30 коп до 24,6/24,63 грн/$, а слідом за цим занервував і готівковий ринок. Громадяни активно почали скуповувати валюту, через що долар подорожчав до 24,70 грн/$.

 

Нещодавнє зміцнення гривні до мінімуму 3,5 років стало несподіваним для ринку, оскільки було викликане не зростанням економіки, а залученням коштів від продажу ОВДП. Якщо у 2017 р. гривневі позики складали лише 32 млрд грн, то у 2019 р. вони сягнули 194 млрд грн, з яких 97 млрд грн належать іноземним інвесторам. Позики в доларах залишилися на рівні минулого року.

 

Надалі Мінфін планує випускати ОВДП лише в гривні, щоб знизити девальвацію нацвалюти, яка призводить до збільшення співвідношення боргу до ВВП, як це було у 2014 році.

 

На вчорашньому аукціоні Мінфін продав 2-річні ОВДП на суму 77,2 млн грн з дохідністю 15,36% річних. Це став перший аукціон з продажу ОВДП, який вдало провели через міжнародну платформу Bloomberg.

 

План державних запозичень на 2019 рік передбачає зменшення валютних надходжень від нерезидентів, що посилить спекулятивні настрої на ринку.

 

Ринок очікує зростання курсу валюти до рівня 25,5-26,5 грн/$, який задовольнив би уряд та експортерів, тому подібні настрої розігрівають курс на міжбанку.

 

Вчора в Нацбанку відбулася нарада за участю президента та прем’єр-міністра України, представників НБУ та уряду з питань фінансово-економічного розвитку.

 

За повідомленням міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Т. Мілованова, незабаром НБУ та кабмін підпишуть меморандум «про координацію політик».

 

Вчора Нацбанк не приймав участі в міжбанківських торгах, оскільки економив резерви та вважав зростання курсу наслідком спекулятивних операцій.

 

Торги вчора були млявими, оскільки клієнти підбивали підсумки вересня та визначалися з планами на жовтень. Обсяг операцій в межах 270-300 млн $ дає шанс спекулянтам розгойдати курс, особливо на тлі зацікавленості нерезидентів, що бажають купувати гривневі ОВДП, в подальшому зростанні курсу валюти. Тому головним завданням НБУ залишається стримування курсу від різких стрибків.

Коментарі відвідувачів (0):