Курс долара на міжбанку знизився після активного зростання

2020-08-21 13:55:46
Курс долара на міжбанку знизився після активного зростання

На цьому тижні курс долара на міжбанку ще раз продемонстрував, що низькі обсяги торгів дозволяють продавцям або покупцям навіть порівняно невеликих сум валюти коригувати ринок.
З понеділка курс долара залишався на невисокому рівні близько 27,3 гривень за долар, але в середу несподівано курс злетів на рівень майже 27,5, а в четвер зростання закінчилось і курс стрімко знижувався так, що НБУ довелося вийти з купівлею валюти для згладжування стрибків.

 

У четвер з ранку попит на валюту перевищував пропозицію, і продавці стримували продажі чекаючи максимального рівня, і після досягнення 27,5 грн/дол активно почали продавати, що призвело до різкого зниження котирувань.

НБУ після обіду довелося вийти на торги з покупкою близько 20 млн доларів за фіксованим курсом 27,4, що стабілізувало курс, але потім до кінця сесії спекулянтам вдалося остаточно придавити курс до 27,355/27,38 до кінця сесії.

З чуток зростання курсу був спровокований днями активною скупкою долара Нацбанком по 27,22 гривень, і створенням завдяки цьому певного дефіциту пропозиції валюти останніх днів зі зростанням котирувань понад 27,40 гривень за долар — був створений, щоб «допомогти» Нафтогазу подорожче продати свою валюту в період бюджетних проплат через Укргазбанк. Держбанк в ці дні був дуже активний з продажу валюти саме в моменти пікового зростання котирувань.


Варто відзначити що на цьому тижні не було фактора зростання припливу валюти від нерезидентів які не захотіли інвестувати в гривневі ОВДП.
Міністерство фінансів в ході чергового аукціону 18 серпня розмістило ОВДП на 2,507 млрд гривень, що в чотири рази менше ніж минулого тижня.
На цьому тижні Мінфін продав інвесторам гривневі облігації з терміном обігу 6 місяців на суму 999,5 млн грн із середньозваженою прибутковістю 7,82%, і 2-річних на суму 663,7 під 10,14%, а також — доларові ОВДП на $31 млн під 3,39% річних.

Коментарі відвідувачів (0):