Курс долара на міжбанку залишається нижче 27 грн/$ попри спроби спекулянтів його розгойдати

2021-09-06 12:02:43
Курс долара на міжбанку залишається нижче 27 грн/$ попри спроби спекулянтів його розгойдати

Минулого тижня знову повторилася тенденція підвищення курсу долара до середини тижня з подальшим падінням. В четвер курс долара сягнув 27,05/27,04 грн/$, але у п’ятницю знизився, і лише викуп надлишків валюти Нацбанком зупинив зміцнення гривні.

 

Загалом за тиждень долар подорожчав з 26,84/26,86 грн/$ до 26,87/26,89 грн/$ на тлі значного обсягу пропозицій валюти та повільнішого, ніж очікували аналітики, відновлення попиту.

 

Надходження до бюджету України все ще перевищують планові показники, що зменшує занепокоєння щодо стабільності курсу. За даними Мінфіну, у серпні надходження до загального фонду держбюджету склали 102% від запланованого. Загалом за 8 місяців 2021 року до держбюджету надійшло 700 млрд грн або 104,1% від запланованого (+27,7 млрд грн).

 

За даними Нацбанку, після виплати за єврооблігаціями понад 1,3 млрд $ 1 вересня міжнародні резерви України перевищують 30 млрд $. «Резерви можна вважати адекватними відповідно до критеріїв МВФ, і банківська система України готова до кредитування. На відміну від інших країн, ні населення, ні корпоративний сектор не є закредитованими», - повідомляє НБУ.

 

Спекулянти очікують, що після виплати у вересні 3 млрд $ за зовнішніми боргами тиск на курс посилиться, проте отримання 2,7 млрд $ в межах глобального розподілу МВФ підтримає гривню.

 

Підвищення світових цін на енергоносії та зростання потреби в імпортному пальному незабаром вплине і на курс долара на міжбанку. Експерти вважають, що восени він коливатиметься в межах 27-27,5 грн/$, але ситуація на валютному ринку стабільна, а різке подорожчання імпорту найближчим часом буде компенсоване надходженнями від рекордного врожаю сільгоспродукції.

Коментарі відвідувачів (0):