Курс долара на міжбанку впав під тиском пропозицій

2016-02-19 14:10:47
Курс долара на міжбанку впав під тиском пропозицій

Четвер став досить вдалим днем для вітчизняної валюти. Вже на початку торгів вектор динаміки курсу долара кардинально змінився. Внаслідок істотного перевищення кількості пропозицій валюти над попитом валютні котирування почали активно падати. Після того, як перед обідом вони опустилися до позначки 26,15/26,40, стало зрозуміло, що у Нацбанку є чудова можливість поповнити власні ЗВР по доволі прийнятній ціні, чим регулятор і скористався.

 

На аукціоні по купівлі надлишків валюти у банків НБУ придбав 22,2 млн. доларів по ціні відсікання не вище 26,49 грн/$, хоча загальна сума заявок від банків складала 25,5 млн. доларів. Проте НБУ відмовився купувати ще 3,3 млн. доларів, які пропонувалися по ціні вище 26,49 грн/$, вважаючи, що такий курс є занадто високим.

 

 

Після аукціону попит та пропозиція стали врівноваженими, а ринок по інерції ще дещо скорегував курс долара в бік зниження до рівня 26,20/26,35 грн. Підсумком четверга стало укріплення гривні на 70 копійок, чому дуже зраділи імпортери.

 

 

Дуже хотілося б, щоб так само швидко НБУ приймав рішення про проведення валютних аукціонів не лише в випадках перевищення обсягів пропозицій над попитом, як це сталося в четвер, а ще й в ті дні, коли йде стрімке зростання курсу долара і ситуація вимагає продажу певних обсягів валюти.

 

Головні тенденції торгів четверга – значне перевищення пропозиції над попитом, що призвело до падіння курсу долара на 70 копійок та поповнення Нацбанком ЗВР за рахунок викупу надлишків валюти у банків.

 

Статистика торгів за четвер просто відмінна: зареєстровано 641 угоду на суму 502,15 млн. доларів по середньозваженому курсу 26,4623 грн/$.

 

Вже на початку сьогоднішніх торгів вектор динаміки курсу долара знову змінився.  на 12 годину долар коштував 26,75/26,90  тому чекаємо на кроки від НБУ

Коментарі відвідувачів (0):