Котирування сої та ріпаку падають попри високі ціни на рослинні олії

2020-08-10 12:07:23
Котирування сої та ріпаку падають попри високі ціни на рослинні олії

Ціни на рослинні олій залишаються доволі високими, насамперед, завдяки котируванням пальмової олії, які за останні 10 днів відновилися до найвищого з лютого рівня.

 

Заборона президента Трампа на укладання будь-яких угод з китайськими компаніями-власниками мобільних застосунків TikTok и WeChat, що були об’єктами інвестування з боку американських компаній, посилила напруження між країнами. Китай дуже повільно купує американські сільгосптовари, що тисне на ціни сої та соєвої олії в США.

 

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії у п’ятницю знизилися, тоді як за підсумками тижня виросли на 3% до 2758 рінггитів/т або 659 $/т. Ринок підтримують спекулянти та можливе зниження виробництва та запасів пальмової олії в Малайзії на тлі активізації експорту. Цього тижня буде оприлюднений щомісячний звіт Ради Малайзії з пальмової олії (МРОВ) та баланс USDA, які суттєво вплинуть на ціни рослинних олій.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США у п’ятницю знизилися на 1,6% до 680 $/т слідом за падінням цін на сою на 1% до 319,3 $/т, яка дешевшає попри гарні експортні продажі, що за тиждень сягнули 1,116 млн т, з яких до Китаю було продано 864 тис т.

 

Внаслідок високих цін знизився попит з боку покупців, тому на фізичних ринках ціни на аргентинську соєву олію наприкінці тижня опустилися на 10-15 $/т до 735-745 $/т FOB, на українську соняшникову олію з поставкою у жовтні-листопаді – на 10 $/т до 770-780 $/т FOB.

 

Ціни на ріпакову олію в Нідерландах залишилися на рівні 775-785 €/т FOB. Зниження курсу євро до 1,179 $/€ підвищує конкурентоспроможність європейського зерна на світовому ринку. Проте листопадові ф’ючерси на ріпак на MATIF у п’ятницю знизилися ще на 2,25 €/т до 377,25 €/т, а у доларовому еквіваленті – до 444,8 $/т.

 

Цього тижня ринки будуть знаходитися під впливом оновленого звіту USDA, в якому можуть буди підвищені прогнози виробництва сої та знижені оцінки виробництва ріпаку.

Коментарі відвідувачів (0):