Котирування соєвої олії на біржі в Чикаго продовжують зростати

2021-04-15 12:03:33
Котирування соєвої олії на біржі в Чикаго продовжують зростати

Викликана несприятливою погодою затримка сівби у США призвела до стрімкого зростання біржових цін на пшеницю та кукурудзу, що на тлі подорожчання нафти на 4% підтримало котирування сої та соєвої олії. Сою почнуть сіяти у травні, тому відчутно впливатимуть на її ціну природні чинники не раніше травня – червня.

 

На біржі в Чикаго травневі ф’ючерси на сою виросли на 1,4% до 218,5 $/т, а на соєву олію – на 2,4% до 1198 $/т, продемонструвавши за два дні зростання на майже 5% до тритижневого максимуму.

 

Ціни ростуть на очікуваннях збільшення переробки сої у США та активного подальшого експорту, що зменшить кінцеві запаси.

 

Аналітики чекають сьогоднішні щотижневі звіти по експортних продажах та переробці та прогнозують, що обсяг переробки сої у березні буде вищим, ніж у лютому.

 

На біржі в Малайзії червневі ф’ючерси на пальмову олію залишилися на ріні 3730 рінггитів/т або 904 $/т, оскільки трейдери очікують даних про збільшення виробництва, щоб порівняти їх з даними по нарощуванню експорту у першій половині квітня.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Даляні виросли лише на 0,7% до 1158 $/т, а на соєву – на 0,4% до 1325 $/т.

 

В Україні асоціації Укроліяпром, ВАР, зернова асоціація (УГА) та інші виступили з різкою критикою намірів уряду обмежити експорт соняшникової олії. Ринок вже відреагував на такі чутки зростанням цін пропозицій до 1570-1585 $/т FOB, хоча перспективи запровадження квот поки дуже низькі.

Коментарі відвідувачів (0):