Котирування на соєві боби та олію в Чикаго за день обвалилися на 9%

2021-06-18 12:07:42
Котирування на соєві боби та олію в Чикаго за день обвалилися на 9%

На біржі в Чикаго надто «перегріті» ціни на соєву олію вчора обвалилися одразу на 8%, внаслідок чого різко знизилися і соєві котирування.

 

На тлі зниження цін на соняшникову та пальмову олію, які сягали максимальних значень у березні та квітні, котирування соєвої олії у травні – червні виросли на 38%, хоча фундаментальних чинників для подібного зростання не було, особливо з огляду на падіння сусідніх ринків рослинних олій. Тому новина про наміри влади США скасувати для нафтопереробних підприємств країни норму про обов’язкове змішування біопалива при виробництві автомобільного пального стала причиною різкого розвороту ринку.

 

Вчора на чиказькій СВОТ липневі ф’ючерси на соєву олію впали на 9,5% до 1246 $/т, а грудневі – на 8,5% до 1170 $/т, втративши за тиждень 16,7% та 20% ціни відповідно.

 

Слідом за ними липневі ф’ючерси на сою знизилися на 9% до 488 $/т, а листопадові – на 7% до 461 $/т.

 

Зміцнення курсу долара, падіння цін на нафту на тлі низьких темпів експорту посилюють тиск на ринки. Тому трейдери навіть не звернули уваги на спекотну погоду, яка цього тижня панувала в деяких штатах «кукурудзяного» поясу США.

 

За прогнозами, наступного тижня на Середньому Заході пройдуть дощі, але райони Північної та Південної Рівнин страждатимуть від дефіциту вологи. Тому вже з понеділка, коли з’являться нові дані про стан посівів сої у США, вплив погодного чинника на ринки посилиться.