Котирування на ріпак і канолу знижуються на тлі опадів в Канаді

2021-07-07 12:13:51
Котирування на ріпак і канолу знижуються на тлі опадів в Канаді

Вчорашнє падіння цін на нафту і сою на біржах прискорило обвал ф'ючерсів на ріпак, які на біржі в Парижі за два дні втратили 6% слідуючи за зниженням котирувань на канолу, які також з п'ятниці знизилися на 7%.

 

Прогнози зниження температур після аномальної спеки, а також прогнози невеликих дощів в канадських преріях на найближчі 7 днів стали основним фактором охолодження цін на канолу і ріпак, але рівень опадів особливо в західних регіонах будуть недостатнім, щоб різко поліпшити стан посівів на тлі наростаючого дефіциту опадів.

 

Серпневі ф'ючерси на ріпак на Euronext з п'ятниці обвалилися на 30.75 € / т до 505,75 €/т, або 598.1 $/т, повернувшись на рівень, який був два тижні тому.

 

Листопадові ф'ючерси на канолу на біржі в Чикаго знизилися на 55 CAD/т до 775 CAD/т, або 621.6$/т, але в цілому за два тижні зросли на 4.7%.

 

 

Наближення збирання ріпаку в Європі та Україні посилює тиск на ціни ріпаку в той час, як котирування каноли залишаються на високому рівні, і зараз перевищують рівень цін на європейський ріпак на 20$/т, що ніколи не було.

 

Якщо минулого тижня в Україні відзначалося бурхливе зростання закупівельних цін на ріпак, то з понеділка ціни сильно знижуються слідом за біржовими котируваннями і вже втратили близько 500-600 грн/т і знизилися до рівня 18000-18200 грн/т або 580-590 $/т.

 

 Дані про врожайність і якість ріпаку в Україні та ЄС по ходу прискорення збирання будуть основними факторами тиску на ціну найближчим часом, але посушлива погода на посівах каноли в Канаді, а також на посівах сої в США будуть сильно підтримувати ціни на олійні

Коментарі відвідувачів (0):