Котирування американської пшениці в середу стрімко зростали

2015-09-24 16:45:53
Котирування американської пшениці в середу стрімко зростали

На зернових майданчиках США пшеничні котирування в середу значно подорожчали.

 Значною мірою на це вплинула новина про несприятливі погодні умови в Австралії та Україні, які можуть погіршити врожай пшениці. Посушлива погода, що вже довгий час панує над Україною, стане на заваді проведенню сівби озимої пшениці в запланованих обсягах, а заморозки в Аргентині несуть загрозу для нового врожаю пшениці.

 

Крім того, деякі аналітичні агентства, зокрема французьке Agritel, вважають, що фактичний врожай кукурудзи в Україні буде нижчим за очікувані згідно з попередніми оцінками USDA 27 млн. тон та становитиме приблизно 23 млн. тон. Таку ж кількість, до речі, прогнозують і українські метеорологи разом із експертами з Мінагропроду.

 

Грудневі котирування американської пшениці виросли:

 

l  на 4,41 $/тону до 186,47 $/тону на на м’яку пшеницю SRW в Чикаго,

l  на 5,05 $/тону до 184,36 $/тону на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті,

l  на 3,77 $/тону до 193,73 $/тону на тверду пшеницю HRS в Мінеаполісі.

Стрімке зростання цін на пшеницю в Чикаго пожвавило торги на європейських біржах. Проте європейські аналітики не стали перебільшувати ризики втрат озимини внаслідок посухи в Україні.

 Крім того, додатковим чинником, що вплинув на подорожчання європейської пшениці, стали спекулятивні операції інвесторів на фоні укріплення курсу американської валюти відносно євро.

 

 

l  Грудневі котирування борошномельної пшениці на паризькій MATIF подорожчали на 3,25 євро до 174,75 євро/тону або 195,12 $/тону.

Коментарі відвідувачів (0):