Контракти на сою, ріпак та пальмову олію в Китаї подорожчали після виходу звіту МСГ США

Ф'ючерси на соєву олію та шрот у Китаї в понеділок показали найбільше денне зростання з 2023 року. А ф'ючерси на ріпаковий шрот і пальмову олію також виросли на тлі цінового ралі на соєвий комплекс на біржі в Чикаго, викликаного "оптимістичними" звітами МСГ США.
Найактивніший ф'ючерс на соєвий шрот на Даляньській товарній біржі виріс на 3,2% до місячного максимуму 2724 юанів/т або 371,54 $/т, що є найбільшим денне зростання з липня 2023 року.
Ф'ючерси на соєву олію в Даляні виросли на 2,5% до найвищого з 3 січня рівня 7718 юанів/т, а на пальмову олію (CPO1) - на 2,7% до 8720 юанів/т.
На Чженчжоуській товарній біржі найактивніші ф'ючерси на ріпаковий шрот виросли на 3,3%, сягнувши найвищого рівня останніх шести днів - 2340 юанів/т.
У п’ятничному звіті МСГ США прогноз виробництва сої у США виявився меншим, ніж очікувалося, а оцінка кінцевих запасів була знижена через посушливі умови наприкінці вегетаційного періоду. Це спричинило зростання цін на сою та соєву олію в Чикаго до багатомісячних максимумів.
У понеділок ф'ючерси на сою на CBOT продовжили зростання після підйому на 2,6% у п’ятницю, коли соєва олія подорожчала на 6,6%.
Очікування скорочення поставок олійних культур і рослинної олії може призвести до підвищення цін на конкуруючі харчові олії, які змагаються за власну частку світового ринку.
Побоювання щодо зменшення глобальних поставок посилилися після повідомлення Малайзії, другого за величиною виробника пальмової олії у світі, про те, що її запаси в грудні скоротилися третій місяць поспіль до найнижчого з травня 2023 року рівня внаслідок викликаного повенями падіння виробництва.
Ціни на соєву, ріпакову та пальмову олії в Китаї виросли, проте з наближенням Китайського Нового року деякі підприємства готуються до канікул, і обсяги ринкових операцій поступово скорочуються», — зазначив Сюань Дуншуан, аналітик дослідницької компанії Sublime China Information. Китайські ринки будуть закриті з 28 січня по 4 лютого з нагоди свята Весни.
У 2024 році Китай, найбільший імпортер сої у світі, закупив рекордні 105,03 млн т олійних культур. Це стало наслідком побоювань імпортерів щодо зростання торговельної напруги між США і Китаєм, тому покупці поспішили забезпечити поставки з США до інавгурації президента Д. Трампа.
За даними Головного митного управління КНР, обсяг імпорту основних сільськогосподарських культур до Китаю, зокрема зернових, бобових та коренеплодів, у 2024 році склав 157,52 млн т, що на 2,3% менше у порівнянні з 2023 роком. У грошовому еквіваленті імпорт скоротився на 15,6% до 69,02 млрд.
У 2023 р Китай імпортував 161,96 млн т основних агрокультур на суму 82,29 млрд $, що перевищило показник 2022 р на 11,7% у фізичному обсязі та на 1% у вартості.